KKS Kalisz - Siarka Tarnobrzeg. Remontada po kalisku! ZDJĘCIA

KKS Kalisz - Siarka Tarnobrzeg 2:2
KKS Kalisz - Siarka Tarnobrzeg 2:2 Mariusz Kurzajczyk
W 31 kolejce eWinner II ligi KKS Kalisz podejmował ostatnią w tabeli, ale jeszcze walczącą Siarkę Tarnobrzeg. Niespodziewanie goście prowadzili 2:0, a mecz zakończył się remisem 2:2.

Przed meczem było wiadomo, że obie drużyny interesuje tylko komplet punktów. KKS walczy o awans i ewentualne potknięcie mogło gospodarzy przesunąć poza strefę baraży, z kolei tarnobrzeżanie mieli nóż na gardle, bo tylko wygrana przedłużała ich nadzieje na utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek.

Obie drużyny prowadziły więc otwartą grę do tego stopnia, że bramkarze byli zmuszani do interwencji daleko od swoich bramek. W 19 minucie obrońcami Siarki zakręcił Michał Borecki, który zagrał piłkę w pole bramkowe, ale ale strzał Kamila Koczego obronił bramkarz gości, wybijając piłkę na róg. Ofensywna gra kaliszan przyniosła gola… Siarce. W 24 minucie goście błyskawicznie skontrowali, Maciej Krakowiak nie miał szans w starciu z dwoma rywalami i niespodziewane prowadzenia dla Siarki zdobył Paweł Mróz!

Po przerwie miejscowi rzucili się do odrabiania straty. Już w 30 sekundzie, po składnej akcji, główkował Piotr Giel, ale nad poprzeczką. Tymczasem w 53 minucie kolejny kontratak gości i lewa nogą celnie z pola karnego uderzył Lukas Hrnciar. 0:2! Cztery minuty potem Karol Smajdor wyrzucił piłkę z autu w pole bramkowe gości, a z bliska kontaktową bramkę zdobył Giel.

W 64 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Kasjan Lipkowski i KKS musiał grać w 10. Osłabieni gospodarze nie rezygnowali z walki choćby o punkt. Niestety, piłka nie chciała wpaść do siatki. Wreszcie w 86 minucie po akcji prawa stroną piłka trafiła do Filipa Kendzi, który umieścił piłkę w siatce! Remontada po kalisku! W 89 minucie Jakub Wilczyński ograł dwóch rywali i strzelił z 15 m, ale tuż przy słupku. W doliczonym czasie gry, po rzucie wolnym, kibice już widzieli piłkę w siatce, ale zabrakło centymetrów. W ostatniej akcji trzy punkt mógł dać kaliszanom Mateusz Wysokiński, który uderzył z 10 m… nad poprzeczką.

KKS Kalisz – Siarka Tarnobrzeg 2:2 (0:1)

0:1 Paweł Mróz 24, 0:2 Lukas Hrnciar 53, 1:2 Piotr Giel 57, 2:2 Filip Kendzia 86.
KKS: Maciej Krakowiak – Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Adrian Łuszkiewicz (84 Jakub Wilczyński), Kasjan Lipkowski – Karol Smajdor, Michał Borecki, Mateusz Wysokiński, Nestor Gordillo (67 Daniel Kamiński) - Kamil Koczy, Piotr Giel (84 Bartłomiej Putno).
Żółte kartki: Wysokiński, Giel, Kendzia (KKS), Zawiślak, Jania, Hrnčiar, Tyl, Cichoń, Noiszewski (Siarka).
Czerwona kartka (2. żółta): Lipkowski (KKS, 64).