KKS Kalisz tylko zremisował w Motorem Lublin na własnym boisku. FILM

W 26. kolejce II ligi KKS Kalisz zremisował na własnym boisku z niżej notowanym Motorem Lublin. Gola na 1:1 w doliczonym czasie gry zdobył Nestor Gordillo.

KKS Kalisz tylko zremisował w Motorem Lublin na własnym boisku

To był wyrównany mecz, a doprawdy niewiele brakowało, by goście zrewanżowali się kaliszanom za porażkę w Lublinie. W drugiej połowie to oni mili więcej ochoty do gry i po całej serii wrzutek w pole karne wreszcie dopięli swego. W 55 minucie gola z bliska zdobył Krzysztof Ropski.

W 4. minucie doliczonego czasu gry długi podaniem w pole karne popisał się Mateusz Majewski, a Nestor Gordillo, pomimo asysty dwóch obrońców, umieścił piłkę w siatce.

Wyrównujący gol cieszy, ale remis z niżej notowanym Motorem trudno uznać za sukces. Tym bardziej że rywale nie zasypiali gruszek w popiele. Stal Rzeszów wygrała na wyjeździe z czołową ekipą ligi Skrą Częstochowa i ma nad kaliszanami 3 punkty przewagi.

Przy okazji warto zauważyć, ze KKS ma fatalny bilans z drużynami z czołówki, które walczą o miejsca w pierwszej szóstce, dające szansę gry w barażach. U siebie kaliszanie przegrali z 4. Skrą (0:1), 5. Wigrami Suwałki (0:3) i 6. Stalą (0:2). Z kolei na wyjeździe ulegli 1. Górnikowi Polkowice (1;2), 2. GKS-owi Katowice (1:4), 3. Chojniczance (0:3), 4. Skrze (0:1) i 5. Wigrom (0:2).

Bilans spotkań z czołowymi sześcioma drużynami to na razie komplet ośmiu porażek!

KKS Kalisz – Motor Lublin 1:1 (0:0)

0:1 Krzysztof Ropski 55. min, 1:1 Nestor Gordillo 90+4. min.
KKS Kalisz: Michał Molenda – Nikodem Zawistowski, Bartosz Waleńcik, Mateusz Gawlik, Marcin Radzewicz (83. min Bartłomiej Putno), Mateusz Mączyński (70. min Romāns Mickevičs) – Robert Tunkiewicz, Michał Borecki (70. min Adrian Łuszkiewicz), Tomasz Hołota (83. min Kamil Koczy), Néstor Gordillo – Bartłomiej Maćczak (70. min Mateusz Majewski).
Motor Lublin: Sebastian Madejski – Michał Król, Rafał Grodzicki, Ariel Wawszczyk, Marcin Michota – Filip Wójcik (82. min Szymon Rak), Dawid Pakulski (46. min Piotr Ceglarz), Piotr Kusiński, Dominik Kunca (90. min Leszek Jagodziński), Paweł Moskwik (72. min Sławomir Duda) – Krzysztof Ropski.