KKS Kalisz - Widzew Łódź. Taki mecz zdarza się raz na kilkadziesiąt lat! Pucharowa sensacja! ZDJĘCIA

KKS Kalisz - Widzew Łódź
KKS Kalisz - Widzew Łódź Mariusz Kurzajczyk/ANdrzej Kurzyński
W meczu pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski KKS Kalisz podejmował beniaminka ekstraklasy Widzew Łódź. Mecz rozpoczął się sensacyjnie, bo w 22 minucie gospodarze prowadzili 3:0. Ostatecznie po dogrywce było 5:5, a rzuty karne skuteczniej wykonywali kaliszanie!

To był mecz pełen emocji, bramek i zwrotów akcji. W 7 minucie w zamieszaniu w polu karnym widzewiacy próbowali wepchnąć piłkę do siatki, sędzia nawet na chwilę przerwał akcję, ale ostatecznie uznał, że bramki nie było.

Pięć minut potem kaliszanie zmusili gości do błędu. Adrian Łuszkiewicz zagrał piłkę w pole karne, Piotr Giel przedłużył podanie do niepilnowanego Nestora Gordillo, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce!

W 16 minucie kolejna składa akcja KKS-u, niestety, po główce piłka wyszła na aut tuż przy słupku. Gospodarze śmiało atakowali, bo defensywa Widzewa robiła błąd za błędem. Łodzianie odgryźli się minimalnie niecelnym strzałem Karola Danielaka.

W 21 minucie, po rzucie rożnym, celnie główkował z 10 metrów Filip Kendzia i było 2:0! Miejscowi nie spoczęli na laurach. Minęła zaledwie minuta i znów składna akcja kaliszan, podanie Nikodema Zawistowskiego do Gordillo, który ponownie trafił! 3:0!

W 30 minucie, po rzucie rożnym, Kendzia główkował przy słupku. Osiem minut potem ogromne zamieszanie w polu bramkowym Widzewa , którego obrońcy z trudem wybijają piłkę. Po chwili Żyro w ostatniej chwili uprzedził Gordillo i głową wybił piłkę na róg.

W 41 minucie po wrzutce Danielaka z prawej strony najwyżej wyskoczył Jordi Sanchez i głową zdobył pierwszego gola dla przyjezdnych. W 45 minucie przed bramkarzem znalazł się Borecki, ale uderzył zbyt lekko.

Po przerwie Widzew ruszył do odrabianie strat. W 51 minucie Sypek nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Maciejem Krakowiakiem. Kilkadziesiąt sekund potem po strzale Nunesa kaliszanie wybili piłkę na róg.

Gospodarze też atakowali, ale bez szczęścia. Tymczasem w 55 minucie błąd kaliskiej defensywy wykorzystał Sanchez, który z kilkunastu metrów zdobył kontaktową bramkę. W 82 minucie w dobrej sytuacji dość przypadkowo znalazł się ten sam zawodnik, ale nie trafił w bramkę

W doliczonym czasie gry w polu karnym Maciej Krakowiak zderzył się z zawodnikiem gości, a sędzia, po sprawdzeniu VAR-u, podyktował rzut karny, który wykorzystał Marek Hanousek. Dogrywka!

W 96 minucie Krakowiak w kapitalnym stylu wygrał pojedynek z Kunem. W doliczonym czasie pierwszej części dogrywki w polu karnym ścięty został Zawistowski, a rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Gawlik! Niestety, w 108 minucie po rzucie rożnym piłkę wpakował do siatki Hanousek.

W drugiej części dogrywki, po kolejnym faulu w polu karnym, Gawlik znów trafił z 11 metrów, ale w doliczonym czasie gry w dogrywce Widzew zdołał wyrównać. Rzuty karne!

Zaczęło się fatalnie dla kaliszan, bo w pierwszej serii spudłował Michał Borecki. Potem Zjawiński i Żyro z Widzewa trafili, ale w poprzeczkę, a po 4 seriach i strzale Łuszkiewicza było 3:2 i ostatecznie 4:3 dla KKS-u!!! Jako piąty strzelał Mateusz Gawlik, który po raz trzeci w tym meczu się nie pomylił!

Dodajmy, że, mimo transmisji meczu na kanale "Łączy nas piłka", spotkanie obejrzała na stadionie rekordowa liczba 6232 kibiców!

KKS Kalisz – Widzew Łódź 5:5 (3:1, 3:3, 4:3); karne 4:3 ( 0:1, 0:1, 0:2, 1:2, 1:2, 2:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3).

Bramki: 1:0 Nestor Gordillo 12, 2:0 Filip Kendzia 21, głową, 3:0 Nestor Gordillo 22, 3:1 Jordi Sanchez 41, 3:2 Jordi Sanchez 3:2, 3:3 Marek Hanousek 90+2, karny. 4:3 Mateusz Gawlik 105+2, 4:4 Marek Hanousek 108, 5:4 Mateusz Gawlik 118, karny, 5:5 Łukasz Zjawiński 120+2.
KKS: Maciej Krakowiak – Mateusz Wysokiński, Mateusz Gawlik, Wiktor Smoliński (44 Kasjan Lipkowski) – Michał Borecki, Nestor Gordillo (83 Piotr Zmorzyński), Adrian Łuszkiewicz, Nikodem Zawistowski (Jakub Głaz), Kamil Koczy (71 Daniel Kamiński) - Piotr Giel (71 Jakub Wilczyński).
Widzew: Ravas Henrich – Serafin Szota, Bazhidar Chorbadzhyski (46 Martin Kreuzriegler), Mateusz Żyro – Karol Danielak, Patryk Lipski (46 Juliusz Letniowski), Marek Hanousek, Fabio Nunes – Jakub Sypek (76 Łukasz Zjawiński), Jordi Sanchez, Kristoffer Hansen.
Żółte kartki: Wilczyński, Głaz (KKS), Sanchez, Kun (Widzew)