KKS Kalisz. Wzmocnione rezerwy zwyciężają 5:0 w Kościanie. ZDJĘCIA

Pierwsza drużyna KKS Kalisz pauzowała, więc trener Ryszard Wieczorek sprawdził swoich graczy w meczu czwartoligowych rezerw. Od 1. minuty wyszło ich na boisko aż ośmiu, nic więc dziwnego, że kaliszanie zwyciężyli na wyjeździe aż 5:0!

KKS Kalisz pojechał do Kościana po 3 punkty i od pierwszych minut widać było, że drużyny dzielą dwie klasy. Wprawdzie gospodarze grali bardzo ambitnie, ale pomagali sobie często faulując, za co arbiter karał ich żółtymi kartkami.
Pierwszą groźną okazję stworzyli goście, ale Kamil Sabiłło przegrał pojedynek z kościańskim golkiperem. Po pół godzinie gry efektem kolejnego faulu był rzut karny, który wykorzystał Sebastian Kaczyński.
W końcówce pierwszej części Sabiłło wykorzystał błąd Krzysztofa Marchewki przy wyprowadzeniu piłki, a chwilę potem kolejny błąd gospodarzy zamienił na bramkę Daniel Kamiński.
Po przerwie nadal atakowali KKS-iacy, którzy czwartą bramkę zdobyli po indywidualnej akcji Sebastiana Kaczyńskiego. W końcówce potyczki goście z Kalisza zdobyli piątego gola po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Przebieg meczu zdenerwował szkoleniowca Obry Krzysztofa Knychałę, który w ostatnich minutach zobaczył czerwoną kartkę.

Obra Kościan – KKS Kalisz II 0:5 (0:3)

0:1 Sebastian Kaczyński 33 karny, 0:2 Kamil Sabiłło 44, 0:3 Daniel Kamiński 45, 0:4 Sebastian Kaczyński 75, 0:5 Paweł Łydkowski 90.
KKS Kalisz II: Patryk Pawela – Mateusz Żytko (Antoni Bednarek), Andrzej Kaszuba, Mateusz Mączyński (64 Jakub Pawlik), Michał Borecki, Paweł Łydkowski, Wiktor Smoliński, Sebastian Kaczyński, Mikołaj Zawistowski, Daniel Kamiński (Adam Zadka), Kamil Sabiłło (80. Jakub Zachara).
Obra Kościan: Daniel Tomczak – Jakub Biały, Kacper Borowiak, Piotr Sznabel, Dawid Ratajczak, Krzysztof Marchewka, Szymon Słoma, Eryk Skrzypczak, Jakub Płotkowiak, Mansur Maigari, Michał Waliszewski.