KKS Kalisz - Zagłębie II Lubin. Remontada po kalisku. Od 0:2 do... ZDJĘCIA

KKS Kalisz - Zagłębie II Lubin 5:2
KKS Kalisz - Zagłębie II Lubin 5:2 Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz zagrał kolejny dobry mecz i zgarnął trzy punkty. Tym razem podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego pokonali 5:2 rezerwy ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Gospodarze po 22 minutach przegrywali 0:2, ale remontada w ich wykonaniu była miażdżąca dla rywali, bo już do przerwy prowadzili 4:2, by wygrać ostatecznie 5:2.

Choć to gospodarze byli faworytami tego spotkania, zdecydowanie lepiej zaczęli je goście. Młodzi lubinianie narzucili ogromne tempo, atakowali kaliszan już na ich połowie, jako pierwsi oddali trzy groźne strzały, aż w końcu zdobyli bramkę i to niejedną!

W 13 minucie pierwszy strzał na bramkę gości oddał Nikodem Zawistowski. Na miejscu był jednak bramkarz Szymon Weirauch, po chwili Zagłębie skontrowało i z bliska do siatki trafił Szymon Kobusiński. W 22 minucie rywale mieli rzut karny po faulu Mateusza Wysokińskiego na Wojciechu Szafranku i Kobusiński po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Utrata drugiej bramki podziałała na kaliszan jak zimny prysznic. Już w 23 minucie prawą stronę przedryblował rywali Zawistowski, który idealnie zagrał piłkę w pole karne, zaś akcję strzałem głową zakończył Piotr Giel. Cztery minuty później z narożnika pola karnego uderzył Nestor Gordillo i gospodarze wyrównali.

Kaliszanie dostali wiatr w żagle i już 32 minucie, po kolejnej szybkiej akcji, wynik na 3:2 poprawił Zawistowski. Z kilku kolejnych okazji jedną wykorzystał Giiel. Warto zauważyć, że akcję rozpoczął bardzo dobrze spisujący się Wiktor Smoliński, który wywalczył piłkę na własnej połowie, natomiast drugą asystę zaliczył przedłużający podanie piętą Michał Borecki.

Po przerwie nadal więcej do powiedzenia mieli kaliszanie, choć tyle bramek już nie strzelili. Po raz trzeci trafił Gile, który wcześniej zaliczył też uderzenie w słupek. Tym razem piłkę dostał od Kasjana Lipkowskiego, który agresywnie wszedł w pole karne z ;lewej strony. Mecz z rezerwami Zagłębia zakończył pierwszą rundę rozgrywek, po której KKS zajmuje trzecie miejsce z 32 punktami, pięć punktów za Kotwicą Kołobrzeg i dwa punkty za Polonią Warszawa. Wiceliderami klasyfikacji strzelców są Giel i Gordillo z 10 bramkami.

W tym roku kaliszanie rozegrają jeszcze dwa mecze z rundy rewanżowej. W piątek, 4 listopada o godz. 18.30 podejmują Polonię, zaś w kolejny piątek, 11 listopada jadą do Krakowa na mecz z Garbarnią.

KKS Kalisz - Zagłębie II Lubin 5:2 (4:2)

0:1 Szymon Kobusiński 14, 0:2 Szymon Kobusiński 22, karny, 1:2 Piotr Giel 23, głową, 2:2 Néstor Gordillo 27, 3:2 Nikodem Zawistowski 32, 4:2 Piotr Giel 41, 5:2 Piotr Giel 78.
KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Nikodem Zawistowski (72 Jakub Głaz), Wiktor Smoliński, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia, Kamil Koczy (72 Kasjan Lipkowski) – Michał Borecki (84 Kacper Dudek), Adrian Łuszkiewicz, Mateusz Wysokiński, Néstor Gordillo (77 Bartłomiej Putno) – Piotr Giel (84. Wiktor Staszak).
Zagłębie II Lubin: Szymon Weirauch – Jakub Kolan, Milan Posmyk (89 Szymon Panasiuk), Michał Bogacz (82 . Jakub Rogalski), Kamil Sobczak – Kacper Masiak (46 Szymon Tarkowski), Mateusz Kizyma, Kacper Terlecki, Mateusz Chmarek (82. Oskar Kozdroń), Wojciech Szafranek (56. Saša Živec) – Szymon Kobusiński.
Żółte kartki: Zawistowski, Koczy, Borecki, Smoliński (KKS) i Bogacz, Kobusiński, Sobczak, Tarkowski (Zagłębie II).