KKS Kalisz zdobył cenne punkty w Krakowie! ZDJĘCIA, FILM

KKS Kalisz przerwał znakomitą passę Hutnika Kraków pięciu meczów bez porażki, zwyciężył 2:0 w Krakowie. Mecz był wyrównany, a kropkę nad "i" kaliszanie postawili dopiero w doliczonym czasie gry.

KKS Kalisz zdobył cenne punkty w Krakowie!

Kaliszanie tradycyjnie zaatakowali od pierwszych minut. Jako pierwszy strzał na bramkę gospodarzy oddał Andrzej Kaszuba, ale minimalnie się pomylił. W 10 min Marcin Radzewicz i Néstor Gordillo przeprowadzili składną akcję, ale Stawarczyk zablokował strzał Radzewicza i kaliszanie mieli rzut rożny. Po wrzutce z narożnika boiska Michała Boreckiego, piękną główką popisał się Filip Kendzia i goście objęli prowadzenie.

KKS-iacy nadal atakowali, ale w 19 minucie mogło być 1:1. Na szczęście Patryk Kieliś z 8 m trafił w Michała Molendę. Z kolei w 32 minucie, po rozegraniu rzutu wolnego, Krzysztof Świątek strzelił w poprzeczkę.

Ze strony kaliskiej ekipy największym zagrożeniem dla bramki Hutnika był Gordillo. W 42 minucie znalazł się z znakomitej sytuacji, ale spudłował.

W 44 min krakowianie twierdzili, że Hołota popchnął Hafeza, ale sędzia nie przewał gry. Tuż przed przerwą mógł strzał Hafeza zablokował właśnie Hołota.

Po przerwie kaliszanie kontrolowali sytuację na bosku. Najlepszą okazję na podwyższenie prowadzenia mieli w 74 minucie, kiedy Gordillo podał do Radzewicza, a strzał tego drugiego obronił bramkarza Hutnka.

W doliczonym czasie gry naciskany przez gości krakowski bramkarz Arkadiusz Leszczyński podał piłkę do... Nikodema Zawistowskiego, a ten ustalił wynik potyczki.

Hutnik Kraków - KKS Kalisz 0:2 (0:1)

0:1 Filip Kendzia 11. min, 0:2 Nikodem Zawistowski 90+3. min.
Hutnik Kraków: Arkadiusz Leszczyński – Sebastian Olszewski (84. min Filip Handzlik), Tomasz Wojcinowicz, Piotr Stawarczyk, Łukasz Kędziora, Piotr Zmorzyński – Krzysztof Świątek (84. min Bartosz Tetych), Patryk Kieliś, Kacper Jodłowski, Abdallah Hafez (62. min Michał Kitliński) – Kamil Sobala (84. min Kamil Bełczowski).
KKS Kalisz: Michał Molenda – Nikodem Zawistowski, Filip Kendzia, Mateusz Gawlik, Tomasz Hołota, Marcin Radzewicz (76. min Mateusz Mączyński) – Bartłomiej Putno (77. min Mateusz Majewski), Michał Borecki (86. min Mateusz Żytko), Andrzej Kaszuba, Néstor Gordillo (86. min Kamil Koczy) – Bartłomiej Maćczak (63. min Robert Tunkiewicz).
Żółte kartki: Wojcinowicz, Hafez, Olszewski (Hutnik) i Zawistowski, Gordillo, Borecki (KKS).

Pielgrzymka robotników i pracodawców do świętego Józefa w Ka...