KKS Kalisz zremisował 1:1 na własnym boisku z Polonią Środa [FOTO, WIDEO]

KKS Kalisz - Polonia Środa 1:1
KKS Kalisz - Polonia Środa 1:1 Karina Zachara
KKS Kalisz zremisował 1:1 z Polonią Środa i w rundzie wiosennej nadal jest bez zwycięstwa na własnym boisku

Pierwsza połowa w wykonaniu KKS Kalisz była bardzo słaba. W 10 minucie gospodarze stracili bramkę po rzucie rożnym i główce Igora Jurgi, a potem od utraty kolejnych bramek - po uderzeniu głową i strzale z bliska uratował ich świetnie dysponowany Artur Melon.

Druga część zaczęła się znakomicie. W 49 minucie, także po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłkę dostał Patryk Palat i z bliska potężnym uderzeniem umieścił ją w siatce. To jego pierwszy gol w III lidze. Cztery minuty potem mogło być 2:1, ale Yuki Nemoto minimalnie chybił.

Najciekawsze było ostatnie 20 minut, kiedy gospodarze praktycznie zamknęli środzian na ich połowie. Polonia broniła się twardo, za co zapłaciła czterema żółtymi kartkami. W 71 minucie po kornerze Celnie uderzył Mateusz Gawlik, ale obrońca wybił piłkę na róg. Chwilę potem w ostatniej chwili został zablokowany Dominik Domagalski. W 76 minucie po wrzutce Łukasza Grabowskiego jeden z obrońców zatrzymał piłkę ręką, ale arbiter nie zareagował. 10 minucie potem po rajdzie i strzale Domagalskiego znakomicie spisał się bramkarz Polonii.

Doprawdy niewiele brakowało, by KKS przegrał trzeci z kolei mecz u siebie. W 92 minucie goście skontrowali, ale Melon kapitalnie obronił uderzenie Jakuba Solarka. Gdyby kaliszanom udało się przez 90 minut utrzymać tempo z ostatnich 20, nie muszą się bać żadnego rywala.

KKS Kalisz - Polonia Środa 1:1 (0:1)

0:1 Igor Jurga 10, głową, 1:1 Patryk Palat 49.
Żółte kartki: Stayko Stoychev (KKS), Przemysław Otuszewski, Adam Borucki, Radosław Barabasz, Igor Jurga (wszyscy Polonia).
KKS Kalisz: Artur Melon - Marcin Tomaszewski, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski - Błażej Ciesielski (46 Ivelin Kostov), Yuki Nemoto, Stayko Stouchev, Dominik Domagalski, Konrad Chojnacki - Rafał Jankowski, Patryk Palat (81 Szymon Pacholski).