KKS Kalisz zremisował z Centrą Ostrów 1:1

KKS - Centra 1:1
KKS - Centra 1:1 Karina Zachara
KKS Kalisz zremisował z Centrą Ostrów 1:1, tracąc bramkę w 90 minucie. Tym niemniej kaliszanie powinni być zadowoleni z wyniku, bo goście zasłużyli co najmniej na remis.

Mecz rozpoczął się dość nieoczekiwanie, bo ostrowianie zepchnęli gospodarzy do obrony. Zagrożenie stwarzali przede wszystkim ze stałych fragmentów gry. W 4 minucie Dariusz Reyer strzelił z rzutu wolnego prosto w Marcina Żółtka, a trzy minuty potem, także z wolnego, Bartosz Jasiński trafił w słupek.

Miejscowi dług nie mogli złapać rytmu gry. Dopiero w 32. minucie po klepce Błażeja Ciesielskiego i Ivelina Kostova piłka trafiła do Joshuy Baloguna, ale ten strzelił w Allana Filipiaka. W rewanżu uderzenie Michała Kucharskiego z bliska zablokował Mateusz Gawlik. W 38. minucie po akcji Baloguna piłka trafiła do Konrada Chojnackiego, a ten strzelił obok bramkarza Centry i bramki.

Wreszcie w 40 minucie Nigeryjczyk odbijając się od obrońców Centry dotarł w pole karne, piłka trafiła do Ciesielskiego, ten ją odegrał, a Balogun „doturlał” futbolówkę do bramki. 1:0! Chwilę potem z dystansu nad poprzeczką uderzył Stayko Stoychev.

W drugiej połowie znacznie więcej z gry mieli goście.
- _Byliśmy bardzo zmotywowani, a determinacja się opłaciła, bo zasłużenie zdobyliśmy bramkę _– podsumował po meczu trener Centry Marek Wojtasiak.

Długo jednak znakomicie w bramce KKS-u spisywał się Żółtek, który obronił uderzenie z daleka, a potem główkę Tomasz Adamiaka. Gola mógł zdobyć Kucharski, który nie trafił w dogodnej sytuacji. W 88 minucie Żółtek wybił piłkę na róg po główce Reyera. Po wrzutce z narożnika i kolejnym uderzeniu głową tego samego zawodnika nie dał jednak rady. 1:1!

- _Zagraliśmy najsłabszy mecz, a przy potencjale, którym dysponujemy, powinniśmy wygrać. Nasza bolączka to stałe fragmenty gry_– uważa trener KKS-u Sławomir Suchomski.

KKS Kalisz – Centra Ostrów 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Joshua Balogun (40), 1:1 Dariusz Reyer (90).

KKS Kalisz: Marcin Żółtek - Marcin Tomaszewski, Mateusz Gawlik, Marcin Lis (17 Jakub Budrowski), Filip Sówka (61 Łukasz Grabowski) - Mateusz Arian, Stayko Stoychev, Ivelin Kostov - Konrad Chojnacki (68 Przemysław Balcerzak), Joshua Balogun, Błażej Ciesielski.
Centra Ostrów Wielkopolski:Allan Filipiak - Mateusz Ciupka, Tomasz Adamiak, Dariusz Reyer, Szymon Kucharski, Michał Janoś, Marcin Wandzel, Szymon Strączkowski, Bartosz Jasiński (81 Tobiasz Kupczyk), Dawid Kuczyński, Michał Kucharski.