KKS Kalisz zremisował z rezerwami Śląska Wrocław. ZDJĘCIA, WIDEO

No i stało się. Po 10 wygranych i 11 przegranych meczach KKS Kalisz zremisował w tym sezonie po raz pierwszy, dzieląc się punktami z rezerwami Śląska Wrocław.

W pierwszej połowie długo prym wiedli kaliszanie, ale groźnych akcji było jak na lekarstwo. Bramka mogła paść po dwóch strzałach kaliskich obrońców, ale świetnie spisywał się Paweł Budzyński. W końcówce groźniej atakowali goście, ale kaliszanie mogą mówić o dużym szczęściu, bo piłka kilka razy mijała słupki ich bramki.
W drugiej części najciekawsze było ostatnie 20 minut. W 70 minucie wrocławianie wymienili dwa szybkie podania i z bliska trafił Sebastian Bergier. Sześć minut potem rzut wolny z 18 m egzekwował Robert Tunkiewicz. Kaliski pomocnik strzelił w sowim stylu, czy w samo w okienko i było 1:1. W 91 mn. Tomasz Hołota główkował do pustej bramki, ale nie trafił. Byłby bohaterem meczu.

KKS Kalisz - Sląsk II Wrocław 1:1 (0:0)
0:1 Sebastian Bergier 70, 1:1 Robert Tunkiewicz 76, wolny.
KKS: Michał Molenda - Bartosz Waleńcik, Mateusz Gawlik, Filip Kendzia - Michał Borecki (46 Mateusz Mączyński), Romans Mickevics (79 Bartłomiej Putno), Tomasz Hołota, Adrian Łuszkiewicz (66 Robert Tunkiewicz), Daniel Kamiński (46 Kamil Koczy) - Bartłomiej Maćczak (66 Mateusz Majewski), Nestor Jesus Gordillo Benitez.