KKS ograł Pogoń. Debiutancki gol Chwiłkowskiego

Daniel Kawczyński
KKS Włókniarz 1925 Kalisz pokonał 3:0 Pogoń Nowe Skalmierzyce i utrzymał drugie miejsce w tabeli. Podopieczni Mariusza Kaczmarka rozegrali całkiem niezłe spotkanie.

W pierwszej połowie KKS miał inicjatywę i kreował składne akcje, ale nie potrafił ich właściwie wykończyć.

Efektywniej było po przerwie. Najpierw Dariusz Pietrzak i Stanisław Walczyński zmusili do interwencji Krystiana Tomczaka, a w 70.minucie było 1:0. Po wrzutce z kornera Mariusza Gostyńskiego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Karol Kiełbik i skierował piłkę między słupki. 6 minut później notujący drugi występ w drużynie seniorów, Marcin Chwiłkowski łatwo przedarł się pod bramkę i z bliska podwyższył prowadzenie. Końcowy wynik ustalił w doliczonym czasie Kiełbik, który spokojnie zamknął akcję po asyście Gostyńskiego.

KKS pokonał Pogoń Nowe Skalmierzyce i po 27.kolejkach nadal jest na drugim miejscu z 56 punktami na koncie, czyli jednym więcej niż trzecia Barycz Janków Przygodzki, która w weekend zwyciężyła CKS Zbiersk 4:1. Natomiast po wygranej 3:0 nad KS Opatówek bezpośredni awans do czwartej ligi wywalczyła Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

KKS jest blisko baraży, a do rozegrania ma jeszcze mecze z Pogonią Trębaczów (wyjazd), Koroną Pogoń Stawiszyn (dom) oraz Czarnymi Dobrzyca (wyjazd).

KKS Włókniarz 1925 Kalisz - Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:0 (0:0 )