KKS Włóknarz 1925 Kalisz pokonał 5:0 w meczu sparingowym Jarotę Jarocin

W swoim drugim sparingu tego lata KKS Kalisz gładko, 5:0 zwyciężył Jarotę Jarocin.

Trener Piotr Morawski wypróbował ponad 20 zawodników, ale niezależnie od konfiguracji personalnych to gospodarze mieli przewagę. Poza strzelcami goli warto pochwalić zawodników, którzy podawali piłkę. Łukaszowi Żegleniowi przy strzelaniu goli asystował Robert Tunkiewicz. Przy bramkach na 4:0 i 5:0 piłkę podawał Miłosz Matuszewski.

W I połowie testowany był niespełna 19-letni Bartosz Kunat z Korony Kielce. W końcówce na bramkę wszedł junior Krzysztof Łysiak.

KKS Kalisz – Jarota Jarocin 5:0 (2:0)
1:0, Łukasz Żegleń 37, 2:0 Łukasz Żegleń 45, 3:0 Błażej Ciesielski 66, 4:0 Krzysztof Krysztofowicz 68, 5:0 Patryk Kieliba 73.
KKS: Wasiluk – Palat, Lis, Derbich, Staszak – Owczarek, Gawlik, Tunkiewicz, Chojnacki (32 Balogun), zawodnik testowany, Stefaniak (19 Źegleń)
II połowa: Kosut – Majerz, Derbich, Lis, Kunat – Owczarek, Tunkiewicz, Stoychev, Matuszewski – Balogun, Krysztofowicz, od 60 minuty Ciesielski, Grzesiek, Domagalski, Kieliba, od 80 minuty Łysiak – Stefaniak.

Jarota Jarocin: Kmiecik (30 Kubiak, 60 Filipowiak) – Ludwiczak (46 Młynarski), Banaszak, Skowron (Czabański), Janowski (46 Skokowski), Tomaszewski (46 Grabarek, 60 Orzłowski), Brzostowski (46 Idzikowski), Czapliński (46 Nowak), Dunaj (46 Rzepka, 78 Skupiński), Krystek (46 Zając), Skupiński (46 Molewski).

Ostatnia prosta na drodze do mistrzostwa. Zapowiedź finału mundialu pomiędzy Francją i Chorwacją