KKS zaczął od porażki w Jankowych

Daniel Kawczyński
Piłkarze KKS-u Kalisz nie mogli gorzej rozpocząć rundy wiosennej. W niedzielnym spotkaniu ulegli na wyjeździe LKS 1968 Jankowy aż 0:3, a na domiar złego urazu doznał niedawno sprowadzony Adrian Nowak.

To jednak podopieczni Mariusza Kaczmarka mieli w tym meczu przewagę. W 15.minucie mogli objąć prowadzenie, ale Jacek Ulbrych strzelił minimalnie obok słupka. Gospodarze zrewanżowali się 20 minut później. Najpierw Maciej Trzeciak znakomicie obronił strzał Dawida Żłobińskiego, lecz przy dobitce Adama Błaszczyka nie miał wiele do powiedzenia. W 42.minucie LKS podwyższył prowadzenie. Na nieporozumieniu między Karolem Kiełbikiem, a Trzeciakiem skorzystał Piotr Stempin zdobywając drugiego gola.

Tuż po przerwie „niebiesko- biało-zieloni” mieli szansę się przełamać. W sytuacji sam na sam z Adamem Dwornikiem znalazł się Ulbrych. Niestety w decydującym momencie uciekła mu piłka. Tymczasem w 56.minucie było już po meczu. Wspaniałego gola zdobył Mirosław Hojka, który pięknym uderzeniem z woleja po raz trzeci zmusił kaliskiego bramkarza do wyciągania piłki z siatki i tym samym ustalił końcowy rezultat.

Meczu z powodu urazu nie dokończył sprowadzony przed kilkoma dniami z Piasta Błaszki Adrian Nowak. W 32.minucie został zastąpiony przez Daniela Armatysa. Prócz Nowaka do KKS-u powrócił także Konrad Chojnacki ze Stali Pleszew.

W następnym meczu KKS zagra na stadionie przy ulicy Łódzkiej z czwartą w tabeli Iskrą Sieroszewice. Tymczasem straty do drugiej Baryczy Janków Przygodzki i Ostrovii Ostrów Wielkopolski wzrosły do 8 i 11 punktów.

LKS Jankowy 1968 - KKS Włókniarz 1925 Kalisz 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Błaszczyk 35, 2:0 Stempin 42, 3:0 Hojka 56

KKS: Trzeciak - Gostyński, Kiełbik, Rosadziński, Grzesik (67. Pietrzak) - Baszczyński (57. Łysiak), Zapart, Woźniak, Chojnacki (32. Armatys) - Ulbrych (85. Młynek), Walczyński