Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert w Filharmonii Kaliskiej "Beethoven - energia i rytm"

BH
Ensemble Frédéric - ich debiutem był niezwykły koncert z udziałem fortepianu smyczkowego skonstruowanego na podstawie pomysłu Leonardo da Vinci – viola organista
Ensemble Frédéric - ich debiutem był niezwykły koncert z udziałem fortepianu smyczkowego skonstruowanego na podstawie pomysłu Leonardo da Vinci – viola organista Filharmonia Kaliska
Koncert "Beethoven - energia i rytm" będzie zagramy w niezwykłym składzie. Na scenie melomani zobaczą Ensemble Frédéric pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka, które wykona dwie symfonie Beethovena. Obie cechuje żywiołowość narracji muzycznej, radość i nieokiełznana inwencja.

Andrzej Kosendiak - dyrektor Narodowego Forum Muzyki, artysta, dyrygent i pedagog, należy do najaktywniejszych muzyków i organizatorów życia muzycznego w Polsce. Koncertował w wielu krajach Europy, a także w USA (m.in. współpracował z Chapel Hill University NC), występował na najbardziej prestiżowych festiwalach i w salach koncertowych Polski. Dokonał nagrań nieznanych dotąd dzieł z Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu – Musica da Chiesa (DUX), Biblioteki w Strasburgu – F.X. Richter: Missa Pastorale, Dixit, Magnificat (CYPRES) oraz Stabat Mater A.M. Bononciniego (DUX). W 2012 i 2014 roku ukazały się płyty (CD Accord) zawierająca dzieła G.G. Gorczyckiego pod batutą Andrzeja Kosendiaka, za pierwszą z płyt artysta otrzymał Wrocławską Nagrodę Muzyczną i nominację do nagrody Fryderyk. Jako dyrygent regularnie koncertuje z Chórem i Orkiestrą Symfoniczną NFM, a także Wrocławską Orkiestrą Barokową oraz zespołami filharmonicznymi z całej Polski.

W ostatnich latach poprowadził wykonania m.in. oratoriów Stworzenie Świata Haydna i Mesjasz Händla, Mszy c-moll Mozarta, a także obu Bachowskich Pasji (artysta wprowadził we Wrocławiu tradycję wykonywania tych dzieł w Wielkim Tygodniu).

Orkiestra kameralna Ensemble Frédéric to zespół wywodzący się korzeniami z południowej Wielkopolski, związany ideowo z pałacem myśliwskim Radziwiłłów w Antoninie - miejscem pobytu i twórczości Fryderyka Chopina. Logotyp orkiestry to podobizna młodego Chopina naszkicowana przez księżniczkę Elizę Radziwiłłównę, właśnie podczas jego pobytu w Antoninie. Zespół skupia młodych wybitnych instrumentalistów, których pasją jest gra w kameralnej formacji o najwyższych parametrach artystycznych i poziomie wykonawczym.

Muzycy związani są z Filharmonią Kaliską, ale współpracują oni także z tak renomowanymi zespołami jak orkiestra Sinfonia Varsovia, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Filharmonia Narodowa, Sinfonietta Cracovia czy Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Orkiestra wykonuje repertuar od czasów Baroku po muzykę współczesną. Ich debiutem był niezwykły koncert z udziałem fortepianu smyczkowego skonstruowanego na podstawie pomysłu Leonardo da Vinci – viola organista.

Rezerwacja biletów (normalny - 40 zł, ulgowy - 30 zł, dzieci i młodzież do lat 18 - 10 zł) pod numerem telefonu 62 757 07 48.

Policjant na służbie wykorzystał zimową aurę do... nauki jazdy na snowboardzie

STORYFUL

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto