Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarze BM Węgiej Stal Ostrów pokonali WKK Wrocław

Ryszard Binczak
Wojciech Szawarski jest w coraz lepszej formie.
Wojciech Szawarski jest w coraz lepszej formie. Ryszard Binczak
Gracze BM Węgiej Stal Ostrów byli zdecydowanymi faworytami w meczu z WKK Wrocław. I nie zwiedli. Wygrali 78:67. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale w ostatniej kwarcie ostrowianie nie potrafili utrzymać koncentracji i roztrwonili znaczną cześć swojej przewagi.

Już po sześciu minutach ostrowianie prowadzili 13:4. Tak dobre otwarci ustawiło spotkanie. Gracze Stali spokojnie budowali swoje kolejne akcje i punktowali rywala. Fantastycznie spisywał się Łukasz Olejnik, który co rusz dziurawił wrocławski kosz. W coraz lepszej formie znajduje się także Wojciech Szawarski. Ten doświadczony zawodnik nie stara się na siłę zdobywać punktów i udowadniać, że on w tej ekipie jest najlepszy. Raczej ściąga na siebie rywali, a później odgrywa do lepiej ustawionego kolegi. To nie przypadek, że zaliczył aż pięć asyst. Koszykarz ten po prostu widzi wszystko co dzieje się na parkiecie.

Gdy w 26 minucie gracze Stali prowadzili już różnicą 28 punktów - 56:28 - wydawało się, że pojedynek zakończy się pogromem WKK. Niestety, w ostatniej kwarcie szkoleniowiec dokonał kilku korekty w składzie i ostrowianie zupełnie zgubili koncentrację.

- Właśnie nad koncentracją i grą do ostatnich minut musimy mocno popracować - mówi Mikołaj Czaja, trener BM Węgiel Stal.

BM Węgiel - WKK Wrocław 78:67 (23:12, 17:15, 24:15, 14:25)

BM Węgiej: Olejnik 26, Nowak 16, Matczak 8, Sierański 6, Dymała 6, Zębski 5, Kałowski 4, Szawarski 4, K. Spała 3

WKK: Diduszko 18, Grzelińśki 16, Kilian 11, Głuchowicz 6, Serbakowski 4, Bojko 4, Dusiło 4, Martyniak 4, Błaszczyk 0, Józefiak 0, Wziętek 0, Mazur 0

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani