Koszykarze MKS Kalisz górą nad akademikami z Poznania. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Osiemnaste zwycięstwo w sezonie odnieśli koszykarze MKS Kalisz. W sobotę przed własną publicznością pokonali AZS UAM Poznań 54:43 (12:17, 16:6, 10:11, 16:9).

Mecz nie był porywającym widowiskiem. W pierwszych minutach to przyjezdni dyktowali ton na boisku. Akademicy zaczęli mecz od prowadzenia 6:0. MKS zdołał dopiero po pięciu minutach odpowiedzieć celnym rzutem Kamila Oleszkina, kapitana kaliskiej drużyny. Ostatecznie pierwszą kwartę kaliszanie przegrali 12:17.

- Realizacja naszych założeń w ataku, czy obronie odbiegała nawet od tego co na co dzień ćwiczymy dlatego nerwy mnie dzisiaj ponosiły – przyznał po meczu Piotr Czaska, trener MKS Kalisz, który bardzo emocjonalnie reagował na poczynania swoich podopiecznych. – Widzieliśmy z ławki słabe punkty przeciwnika, brałem czas, rysowałem i prosiłem, abyśmy dogrywali piłki tam, skąd łatwo było zdobywać nam punkty, ale niestety to się nie udawało.

W drugiej kwarcie nasi koszykarze zagrali już skuteczniej w obronie. Pozwolili rywalom rzucić jedynie 6 punktów, a sami zdołali w końcu wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do końca, głownie za sprawą Przemysława Galewskiego, który w całym spotkaniu zdobył 20 punktów.

W spotkaniu z AZS UAM Poznań kaliski MKS zagrał w nieco eksperymentalnym składzie. Na boisku nie pojawił się cierpiący na uraz nogi Artur Mrówczyński. Jakub Szymczak przez cały tydzień nie trenował z powodu kontuzji, a wczoraj na treningu jeszcze podkręcił kostkę.

- Cieszę się, że wygraliśmy kolejne spotkanie, choć zdaję sobie sprawę, że nie przebiegało ona tak jakbym sobie tego życzył oraz tak jak życzyliby sobie tego kibice – dodaje trener Piotr Czaska.

MKS Kalisz – AZS UAM Poznań 54:43 (12:17, 16:6, 10:11, 16:9).

MKS Kalisz: Jakub Szymczak 3, Kamil Oleszkin 7, Bartłomiej Kuczyński 6, Patryk Michaś 2, Przemysław Galewski 20, Łukasz Wojciechowski 6, Jakub Kowalski 2, Tomasz Zyber 8

AZS UAM Poznań: Karol Jaroński 21, Piotr Janowski 12, Tomasz Szelągiewicz 2, Marek Cwelich 2, Karol Kowalewski 4, Radosław Szurgot 2

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.