18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykarze MKS Kalisz w meczu na szczycie wygrywają z Obrą Kościan 69:49. ZDJĘCIA

AND
W meczu na szczycie III ligi koszykarze MKS Kalisz pokonali we własnej hali Obrę Kościan 69:49 i tym samym efektownie zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę z Rawią Rawicz.

Tym razem liderujący tabeli kaliski zespół do pojedynku z wiceliderem z Kościana wyszedł na boisko skoncentrowany. Wydawało się, że mecz będzie zacięty, ale zawodnicy MKS-u już od pierwszych minut wyraźnie deklasowali rywali, pozwalając im rzucić w dwóch pierwszych kwartach zaledwie 16 punktów. Wyraźna przewaga sprawiał, że w drugiej odsłonie sobotniego spotkania szkoleniowiec MKS-u Piotr Czaska pozwolił odpocząć swoim podstawowym graczom. Zwłaszcza, że już za tydzień kaliszan czeka wyprawa do Tarnowa Podgórnego i mecz z tamtejszą Tarnovią, kolejnym rywalem z czuba tabeli.

- Chłopacy w większości realizowali nasze wcześniejsze założenia. Do trzeciej kwarty zespół Obry nie rzucił nam nawet 30 punktów także jestem bardzo zadowolony z ich postawy i cieszę się, że się rozumiemy i potrafimy się zmobilizować – mówił po meczu trener Piotr Czaska.

- Ostatni mecz zagraliśmy jak nie my i cały tydzień siedziało nam to w głowach. Chcieliśmy zaprezentować się jak najlepiej i okazać, że był to jedynie wypadek przy pracy. Udało nam się i jesteśmy z tego ogromnie zadowoleni – dodaje Łukasz Wojciechowski z MKS Kalisz.

MKS Kalisz - Obra Kościan 69:49 (23:10, 22:6, 10:11, 14:22)

Punkty dla MKS Kalisz: Mrówczyński 18, Zyber 16, Wojciechowski 14, Kowalski 7, Nowak 6, Kuczyński 5, Szymczak 2, Kornacki 1

Punkty dla Obry Kościan: Wizerkaniuk 25, Konieczny 8, Ciążkowski 6, Stróżyński 6, Klimczok 2, Szymkowiak 2