Koszykarze MKS niepokonani na wyjazdach. Czas na walkę o II ligę!

EMKA
W Gnieźnie i w Ostrowie koszykarze MKS Kalisz wygrali kolejne mecze, zachowując czyste konto na wyjazdach

W sali II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie nie brakowało kibiców, choć teoretycznie gospodarze skazani byli na porażkę. Ostatecznie goście z Kalisza dość łatwo wygrali to spotkanie, a zacięte były tylko druga i trzecia kwarta.

Pierwszą część kaliszanie rozpoczęli znakomicie, bo od prowadzenia 13:1. Gospodarze byli chyba trochę wystraszeni, grali bez wiary na korzystny wynik tej potyczki. W gnieźnieńskim zespole zabrakło kontuzjowanych wysokich zawodników, więc ratowali się rzutami "za trzy punkty". Tym niemniej kwarta zakończyła się przekonującą wygraną MKS-u 33:19.

Gospodarze, którzy ciągle mają szansę na najniższy stopień podium w III lidze, znacznie ambitniej walczyli w drugiej i trzeciej kwarcie, które toczyły się "kosz za kosz". Miejscowi byli coraz bardziej skuteczni i w ostatniej minucie trzeciej ćwiartki zbliżyli się na 9 punktów. Na szczęście w ostatnich sekundach kaliszanie zdobyli pięć punktów, nie tracąc, żadnego i ostatnią kwartą rozpoczynali prowadząc 14 punktami (80:66).

W czwartej części lider pokazał rywalom ich miejsc w szeregu. Gnieźnianie rozpaczliwie próbowali zdobywać punkty, ale popełniali zbyt wiele błędów. Z kolei goście nadal byli skuteczni i wygrali różnicą aż 10 punktów, a cały mecz bardzo wysoko - 94:73.

Dodajmy, że na drugim miejscu także premiowanym awansem do baraży ligę zakończył zespół Tarnovii Tarnowo Podgórne.

W tym spotkaniu punkty dla MKS-u zdobyli: Mrówczyński 29, Zyber 20, Wojciechowski 13, Galewski 12, Oleszkin 7, Kowalski J. 4, Kornacki 3, Szymczak 3, Michaś 2, natomiast najwięcej dla MKK Gniezno: Golasiński 26, Dobrzycki 14

Najlepsi statystycznie byli: zbiórki - Galewski i Kowalski po 9, asysty - Szymczak 9, bloki - Zyber 6, przechwyty - Galewski, Wojciechowski i Zyber po 3.

Natomiast w środę koszykarze MKS Kalisz rozegrali ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego, a ich rywalem była zawsze wzbudzająca emocje Stal II Ostrów. Podopieczni trenera Piotra Czaski potwierdzili, że w tym sezonie doskonale sobie radzą w meczach wjazdowych, bo zwyciężyli 85:76. Tym samym kaliszanie zakończyli sezon bez porażki na wyjeździe, z ogólnym bilansem: 22 zwycięstwa i tylko dwie porażki - obydwie we własnej hali.

- Wygrana w Ostrowie była także naszym 12 zwycięstwem z rzędu - podkreśla Jarosław Jasiukiewicz, prezes Kaliskiego Towarzystwa Koszykówki.

Ostatecznie więc Stal II Ostrów uległa MKS-owi Kalisz 76:85 (22:28, 12:21, 20:14, 22:22). Punkty dla MKS-u w tym spotkaniu zdobywali : Mrówczyński 22, Zyber 18, Wojciechowski 15, Szymczak 8, J. Kowalski 6, Oleszkin 6, Kornacki 4, P. Kowalski 4 i Kuczyński 2. Natomiast najwięcej dla Stali zdobyli: Sierański 23, Spała 17.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?