KP Calisia - Wygrany sparing z Jarotą

Daniel Kawczyński
Choć to tylko sparing, zadowoleni z siebie mogą być piłkarze Calisii Kalisz, którzy w sobotę pokonali na wyjeździe drugoligową Jarotę Jarocin 3:2. Warto dodać, że podopieczni Grzegorza Dziubka dwukrotnie musieli odrabiać straty.

Początek spotkanie nie zwiastował sensacji, bo już w 6. minucie to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po stracie Pawła Lisieckiego, Patryk Cierniewski podał do Dawida Jurackiego, a ten strzałem na długi róg pokonał Bartosza Ciesielskiego. W kolejnych minutach kaliszanie nacierali coraz bardziej, lecz nie mogli udokumentować swojej przewagi. Tak było do 41. minuty, kiedy do siatki po podaniu Michała Sowińskiego trafił Tobiasz Kupczyk. Jednak to Jarota schodziła do przerwy z korzystnym rezultatem. W 45. minucie po uderzeniu w słupek Cierniewskiego, Damian Pawlak zagrał w kierunku Jurackiego, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Druga połowa należała już tylko do Calisii, która nieustannie naciskała przeciwnika nie pozwalając mu na przeprowadzenie akcji ofensywnej. W 67. minucie dynamiczny atak wykończył strzałem głową Maciej Stawiński, wykorzystując dobrą wrzutkę Łukasza Grabowskiego. Remis nie zadowalał jednak podopiecznych Grzegorza Dziubka, którzy w 78. minucie objęli prowadzenie po pięknym strzale Lisieckiego i, jak się później okazało, ustalili końcowy rezultat.

- To był bardzo pożyteczny sparing i dobra jednostka treningowa. Chłopacy troszeczkę pobiegali i pokazali parę bardzo ładnych akcji. Cieszy mnie to, tym bardziej, że na treningach dostawali lekko w kość – powiedział trener Calisii Grzegorz Dziubek.
Jarota Jarocin – Calisia Kalisz 2:3 (2:1)
Bramki: 1:0 Juracki 6, 1:1 Kupczyk 41, 2:1 Juracki 45, 2:2 Stawiński 67, 2:3 Lisiecki 78
Calisia: Ciesielski - Wiącek, Czech, Szyszka, Sowiński - Lisiecki, Gościniak, Lis, Kupczyk, Żak, Marynowicz
Po przerwie grali: Ciesielski - Wiącek, Czech, Grabowski, Szyszka - Janicki, Frąszczak, Gościniak - Dziubek, Stawiński, Sowiński ( Lesiak)