KPR Szczypiorno - Przegrali jedną bramką

Daniel Kawczyński
Szóstą porażkę w rozgrywkach drugiej ligi zanotowali piłkarze ręczni Szczypiorna Kalisz. Podopieczni Walentego Winokurowa już po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższość ŚKPR Świdnicy, ponownie przegrywając jedną bramką.

Pierwsza część meczu była wyrównanym widowiskiem, a w 14. minucie KPR prowadziło nawet 4:2 po trafieniu Łukasza Stachowiaka. Świdniczanie szybko jednak wyrównali, by następnie walczyć o utrzymanie korzystnego rezultatu. Świetne zawody rozgrywał skuteczny Mateusz Piędziak, który w dwóch pierwszych kwadransach aż pięciokrotnie trafiał do siatki. Przewaga ŚKPR nie była przytłaczająca, a kaliszanom nie można było odmówić walki. W 29. minucie przy stanie 10:8 dwa rzuty karne pewnie wykorzystał Stachowiak i obie drużyny schodziły do szatni z remisowym rezultatem.

Po przerwie gola dla KPR zdobył Piotr Nowicki. Gospodarze błyskawicznie doprowadzili do remisu i podobnie jak w pierwszej połowie utrzymywali się na skromnym prowadzeniu. W poczynaniach obu ekip nie brakowało zażartej walki. W 36. minucie za uderzenie łokciem rywala został wyrzucony Łukasz Kobusiński. Długo ten pojedynek zapamiętają również Karol Hoffman i Piotr Bielec, którzy w dość nieprzyjemny sposób starli się z przeciwnikami.

Twarda gra nie pomogła kaliszanom. W 58. minucie przegrywali już trzema bramkami (18:21) i było jasne, że tego meczu nie wygrają. Wiary jednak nie tracili, ale zryw nastąpił za późno. W ostatnich sekundach z dobrej strony zdążył się za to pokazać bramkarz Piotr Matuszczak. Najpierw obronił rzut karny, wykonywany przez swojego odpowiednika, Marcina Schodowskiego, by chwilę później pokonać go z „siódemki”.

Po 15.kolejkach KPR nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli i ma już tylko czysto matematyczne szanse na awans. W następnym spotkaniu (12 luty) podopieczni Walentego Winokurowa zmierzą się u siebie ze Spartą Oborniki.

ŚKPR Świdnica - PWSZ Szczypiorno Kalisz 21:20 (10:10)

ŚKPR: Olichwer, Schodowski - Piędziak 8, Gnysiński 3, Makowiejew 2, Kaczmarczyk 2, Kłos 2, Rutkowski 1, Herudziński 1, Mrugas 1, Bąk 1, Rogaczewski 0, Kijek 0, Juściński 0.

Szczypiorno: Szczypiorno: Matuszczak 1, Oklejak - Stachowiak 7, Stefański 4, Nowicki 2, Bielec 1, Hoffmann 1, Kobusiński 1, Klara 1, Galewski 1, Szefner 1, Piekarski.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?