Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od jej uruchomienia kaliscy policjanci odnotowali blisko 11 tys. zgłoszeń

OPRAC.:
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
zrzut z ekranu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Udostępnij:
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju od 5 października 2016 r. Przez 5 letni okres funkcjonowania mapy kaliscy policjanci odnotowali dokładnie 10 701 zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju zagrożeń. Jakie zagrożenia najczęściej wskazują kaliszanie?

Jakie zagrożenia zgłaszali kaliszanie za pomocą Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Aplikacja, która jest platformą wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją, została przygotowana na polecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” działa na terenie Wielkopolski od 20 września 2016 roku.Od chwili uruchomiania mapy kaliscy policjanci odnotowali 10 701 zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju zagrożeń.

- Tylko w tym roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zweryfikowali już blisko 1400 informacji naniesionych na mapę. Każde pojedyncze zagrożenie było sprawdzane przez policjantów odpowiedniej komórki. Spośród 27 kategorii zagrożeń dostępnych na mapie, najczęściej zgłaszane były problemy związane z: nieprawidłowym parkowaniem, przekraczaniem dozwolonej prędkości, niewłaściwą infrastrukturą drogową, złą organizacją ruchu drogowego oraz spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych. Wymiernym efektem działań Policji w wyniku naniesionych na mapę zagrożeń jest sama obecność policjantów w miejscach, gdzie oczekuje tego społeczeństwo – zapewnia asp. Anna Jaworska- Wojnicz, rzecznik prasowy KMP w Kaliszu.

Policja zachęca wszystkich korzystania do aplikacji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi bezpieczeństwa, ale też przypomina, że z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie w ciągu doby. Zmiany wprowadzone w lipcu 2017 roku umożliwiły internautom m.in. dodawanie zdjęć oraz krótkich opisów dotyczących zagrożeń.

Co to jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Dzięki programowi MSWiA „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” przez Internet, można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Aplikacja to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń na danym terenie. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje wszystkie zgłaszane sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.

Każdy użytkownik może podzielić się swoimi spostrzeżeniami co do funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za pośrednictwem skrzynki mailowej: [email protected]

ZOBACZ TAKŻE:

Ulica Kanonicka w Kaliszu zostanie przebudowana

Ulica Kanonicka w Kaliszu zostanie przebudowana i rozkwitnie...


Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie