Kruk Gym. Kaliszanie zdobyli pięć złotych medali Mistrzostw Europy! ZDJĘCIA

Reprezentanci Kruk Gym Kalisz z powodzeniem wzięli udział w VI Mistrzostwach Europy w brazylijskim jiu jitsu federacji CBJJP. Kaliszanie wywalczyli 10 medali, w tym pięć złotych!

Juniorka Kruk Gym mistrzynią wśród seniorek

Dwa tytuły mistrzowskie zdobyła juniorka Julia Mikołajczyk i to w dodatku w rywalizacji seniorek. Mimo dużej niedowagi zawodniczka Kruk Gym wystartowała w wyższej kategorii wagowej do 70 kg. Po szybkich pojedynkach eliminacyjnych w kat. GI, pewnie wygrała w finale wynikiem 6:0. Z kolei w kategorii NO-GI kaliszanka większość walk zakończyła przed czasem, a w finale, balachą, czyli dźwignią na łokieć poddała swoją przeciwniczkę.
Także dwa złote krążki i to po rewelacyjnych walkach zdobył Tomasz Haczyński w kategorii masters GI do 82kg i NO-GI do 79 kg.
Także złoty medal wywalczył Patryk Bocianowski, który walkę finałową w kat. 82 kg GI wygrał po 30 sekundach! Z kolei w NO-GI 79 kg stanął na drugim miejscu podium.

- Jako ciekawostkę warto dodać, że w walce ćwierćfinałowej Patryk zmierzył się z zawodnikiem federacji fame MMA, zupełnie go deklasując - podkreśla trener Mateusz Chamny.

Jan Pawlak, pomimo dobrych zapasów, uległ w półfinale na punkty bardziej doświadczonemu przeciwnikowi, przegrywając na punkty i zdobył brąz NO-GI do 70 kg. Medal takiego samego koloru padł łupem Borysa Bajana w NO-GI do 79kg.
Od swoich podopiecznych nie chciał być gorszy trener Mateusz Chamny, który zajął trzecie miejsce w kat. NO-GI do 85 kg oraz w GI do 88 kg.

- Cały skład zdobył kolejne cenne doświadczenie, bo każdy stoczył po kilka walk, co w przyszłości będzie na pewno procentować .Mamy nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w przyszłości - mówi trener Chamny.