KTK Kalisz. Kaliszanie zdobyli sześć medali szosowych mistrzostw Polski w parach i drużynach. ZDJĘCIA

Reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego wywalczyli aż sześć medali Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym - jazda na czas dwójek i drużyn. Najcenniejszy, złoty krążek zdobyła drużyna juniorek! Tej samej sztuki dokonała dwójka młodzików Zefira Wola Droszewska. Innych kaliszan na podium nie brakowało.

Tradycyjnie dwudniowe zmagania rozpoczęła w sobotę jazda na czas dwójek. Nie było łatwo, bo padał deszcz i wiał wiatr. Jako pierwsi na trasę ruszyli młodzicy. Tu najlepiej spisali się reprezentanci Zefira Wola Droszewska Jakub Gilicki i Patrk Goszczurny, którzy wywalczyli złoty medal (20:33,84). Dwójka KTK Kalisz Wiktor Gałdyn i Marceli Pera pedałowała mocno, przejechała 14-kilometrową trasę w 21:36,79, ale to wystarczyło jedynie na zajęcie czwartego, a więc niemedalowego miejsca.

Juniorki KTK Kalisz zdobyły złoto

Potem w kaliskiej ekipie humory się poprawiły, bo udało się zdobyć dwa brązowe medale. Najpierw sztuki tej dokonały Roksana Pasternak i Anna Długaś na dystansie 20 kilometrów (30:57,04), a potem juniorzy, Konrad Trzęsowski i Kacper Gieryk, którzy 29-kilometrową trasę ukończyli w czasie 36:51,40.
Jeszcze lepiej wiodło się kaliszanom następnego dnia w rywalizacji drużyn. Juniorki nie zawiodły oczekiwań i jadąc w składzie - Roksana Pasternak, Anna Długaś Natalia Nawrocka i Agata Lichosyt były najszybsze. Podopieczne Krzysztofa Dąbrowskiego pokonały 29-kilometrową trasę w czasie 42:19,56. Znakomity występ dał im złote medale Mistrzostw Polski.

Panowie z KTK Kalisz na brązowo

Także męskie czwórki zdobywały medale, tyle że brązowe. Rozpoczęło się od młodzików jadących w składzie - Wiktor Gałdyn, Marceli Pera, Michał Grabowski, Adam Smaga. Podopieczni Jakuba Dąbrowskiego ukończyli 20-kilometrową trasę z czasem 31:24,42 .
Potem tej samej sztuki dokonali juniorzy młodsi i juniorzy. Młodsi jechali w czwórce - Kamil Dolak, Adrian Gorwa, Jan Gadera i Piotr Kij , a 29 kilometrów pokonali w czasie 39:12,97. Z kolei juniorzy z 38-kilometrowym odcinkiem uporali się w 47:47,99. Brązowy medal zdobyli - Konrad Trzęsowski, Kacper Gieryk, Piotr Maślak i Miłosz Potasznik.

Na podium pełno wychowanków KTK Kalisz

Na koniec dodajmy, że wychowanek KTK Kalisz, obecnie reprezentujący barwy CCC Development Team Szymon Krawczyk, w dwójce z Szymonem Traczem zdobył wicemistrzostwo Polski elity i mistrzostwo Polski orlików, powtarzające te same wyniki dzień później w drużynach.
Z kolei wychowanka KTK Julia Kowalska w barwach Mat Atom Deweloper zdobyła brązowy krążek w drużynach w open i srebro w kategorii orliczek. Inna była zawodniczka KTK Wiktoria Polak cieszyła się ze srebra w drużynie w elicie pań i ze złota wśród orliczek w barwach Jedynki Mróz Kórnik.
Pozostałe kaliskie akcenty to złoto w drużynach Jakuba Kaczmarka (obecnie Mazowsze Serce Polski) i brąz Tobiasza Pawlaka (Mazowsze Serce Polski II).
Organizatorem zawodów było Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, a współorganizatorami: Gmina Godziesze Wielkie, z udziałem Gminy Brzeziny, Gminy Opatówek i Powiatu Kaliskiego.