KTK Kalisz. Olimpijskie złoto i srebro kaliskich kolarzy! ZDJĘCIA

Jazdę indywidualną na czas wygrał Patryk Goszczurny, a drugie miejsce zajął Marceli Pera! Jacek Kasprzak
Reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Kolarskie spisali się kapitalnie podczas pierwszej konkurencji XXVIII Olimpiady Młodzieży Małopolska 2022 w kolarstwie szosowym. Jazdę indywidualną na czas wygrał Patryk Goszczurny, a drugie miejsce zajął Marceli Pera!

KTK Kalisz. Olimpijskie złoto i srebro kaliskich kolarzy!

Kolarskie konkurencje szosowe XXVIII Olimpiady Młodzieży Małopolska 2022 rozgrywane są w podkrakowskich Dobczycach. Rywalizacja rozpoczęła się w czwartek, 14 lipca 2022 roku jazdą indywidualną na czas.

Podopieczni trenera Jacka Kasprzaka byli faworytami i sprostali temu wyzwaniu. Pierwsze miejsce wywalczył Patryk Goszczurny, który dystans 9 km pokonał w czasie 11 minut i 42 sekund, co oznacza, że jechał ze średnią prędkością prawie 47 km/h! Ze stratą 10 sekund do niego linię mety przekroczył Marceli Pera, który zajął drugie miejsce.

W piątek kolarze odpoczywali, a w sobotę odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. Do mety dojechała duża grupa, a Goszczurny był blisko medalu finiszując na czwartej pozycji. Ósmy był Wiktor Gałdyn.

Dodajmy, że już za tydzień przed kaliszanami kolejne wyzwanie, jeszcze większe wyzwanie - 16. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF), który odbędzie się w słowackiej Bańskiej Bystrzycy.