Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kto z nich zasługuje na tytuł „SuperRolnika Wielkopolski”?

Bartłomiej Hypki
Anna i Włodzimierz Cailer (wyślij SMS o treści: ROL.4 pod numer 72355)
Anna i Włodzimierz Cailer (wyślij SMS o treści: ROL.4 pod numer 72355)
Plebiscyt „SuperRolnik Wielkopolski” 2016” wyłoni trzech wzorowych gospodarzy. Czekają na nich atrakcyjne nagrody. Ale sama nominacja do plebiscytu jest już zaszczytem i wyróżnieniem, bo oznacza, że w ten sposób wyróżnieni są gospodarzami wartymi naśladowania.

Konkurs, w którym wybieramy rzetelnych i uczciwych gospodarzy odbywa się już po raz czwarty. Obecnie, z 264 punktami, prowadzi Maciej Pohl z Krotoszyna, drugie miejsce zajmuje Kazimierz Grodzki z Krzyżanek (257 punktów), natomiast trzecie - Ryszard i Barbara Kacperkiewiczowie z Nowej Kakawy w gminie Godziesze Wielkie (255 punktów).

Pełną listę kandydatów zobaczysz TUTAJ

Sylwetki kandydatów z naszego regionu:

Mirosław Sołtysiak (wyślij SMS o treści: ROL.52 pod numer 72355) z Blizanowa wraz z rodziną prowadzi gospodarstwo wyspecjalizowane w chowie trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. W gospodarstwie uprawiane są: kukurydza - 25 ha, rzepak - 6 ha oraz zboża, które stanowią bazę paszową dla zwierząt. Rolnik należy do Grupy Producentów Trzody Chlewnej w Kowalewie, dzięki czemu uzyskuje lepsze ceny za sprzedawane tuczniki.

Andrzej Malachiński (wyślij SMS o treści: ROL.51 pod numer 72355) ze Szklarki Myślniewskiej prowadzi 105- hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję trzody chlewnej w cyklu otwartym. Produkcje roślinne to zboża, głównie jęczmień, żyto i mieszanki. Od 1995 r. pan Andrzej prowadzi gospodarstwo samodzielnie, rozwija je realizując wiele inwestycji. Obecnie buduje garaże dla nowoczesnego sprzętu rolniczego. Gospodarzy wspólnie z żoną Katarzyną i synem Szymonem. Córka Ewa pracuje w innej branży. Pan Andrzej jest zdobywcą pucharu prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej (2012), został też odznaczony medalem za zasługi dla rolnictwa (2010).

Marian Dolata (wyślij SMS o treści: ROL.35 pod numer 72355) z Tarchał Wielkich z żoną i synem gospodaruje na 84 hektarach. W produkcji roślinnej dominują w gospodarstwie zboża przeznaczone na pasze własne. Produkcja zwierzęca to: tucz trzody chlewnej i brojlerów kurzych oraz chów gęsi. Wybudowano też przydomową oczyszczalnię ścieków. Dolatowie zajmują się również działalnością agroturystyczną.

Ilona Włosik (wyślij SMS o treści: ROL.28 pod numer 72355) z Niemojewca prowadzi wspólnie z mężem Krzysztofem gospodarstwo rolne o powierzchni 30 hektarów. Specjalizuje się w produkcji bydła mlecznego i opasowego. Rocznie rodzina Włosików odstawia około 180 tys. l mleka. Oprócz tego państwo Włosikowie uprawiają rzepak, buraki cukrowe i zboża ozime.

Tomasz Połomski (wyślij SMS o treści: ROL.29 pod numer 72355) z Walentynowa wspólnie z żoną Marleną zarządza gospodarstwem o powierzchni 38 ha. Specjalizuje się w produkcji mleka. Rocznie odstawiają około 150 tys. l mleka. Oprócz tego posiadają hodowlę bydła opasowego i trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Uprawiają także zboża, kukurydzę i buraki cukrowe.

Adrianna Szulc (wyślij SMS o treści: ROL.27 pod numer 72355) z Wysocka Wielkiego ma 27 lat. Jest właścicielką gospodarstwa ogrodniczego. Gospodarstwo specjalizuje się w uprawie roślin dwuletnich - bratków i stokrotek, kwiatów rabatowych, chryzantem oraz warzyw. Wizytówką gospodarstwa są ekologiczne, uprawiane na naturalnym podłożu pomidory i ogórki.

Ryszard Kacperkiewicz (wyślij sms o treści: ROL 25) prowadzi wraz z żoną Barbarą gospodarstwo rolne o powierzchni 40 ha w miejscowości Nowa Kakawa. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji trzody chlewnej oraz produkcji roślinnej, głównie zbóż, a ponadto prowadzi działalność usługową z zakresu produkcji roślinnej. Rocznie sprzedaje 2000 sztuk tuczników o wadze 230 ton.

Anna i Włodzimierz Cailer (wyślij SMS o treści: ROL.4 pod numer 72355), których zdjęcie zaprezentowaliśmy już wcześniej, prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 110 ha w Blizanówku, które wyspecjalizowało się w produkcji mleka. W oborze wolno stanowiskowej utrzymywanych jest 90 krów dojnych o średniej wydajności 9200 litrów mleka rocznie i 100 młodzieży. Całość mleka sprzedawana jest w klasie ekstra.

Kandydata na „SuperRolnika Wielkopolski 2016” mogliście wskazać wszyscy. Obecnie już tylko głosujemy.

Wszystkich nominowanych przez czytelników rolników będziemy kolejno przedstawiać i opisywać ich osiągnięcia na łamach „Ziemi Kaliskiej” i „Głosu Wielkopolskiego”. Głosowanie zakończy się w piątek, 30 września br. o godzinie 23.59.

Przypomnijmy, że SuperRolnikiem Wielkopolski 2015 została Arleta Linka z Dębienka (gmina Stęszew). Drugie i trzecie miejsce zajęli: Bogdan Królik z Chrzypska Wielkiego (gmina Chrzypsko Wielkie i Maciej Oko ze Stróżewa (gmina Chodzież).

Partnerem plebiscytu, organizowanego we współpracy z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto