Lekkoatleci z Żor wywalczyli siedem medali w Spale

Katarzyna Śleziona
Lekkoatleci z dumą prezentowali swoje medale wywalczone w Spale.
Lekkoatleci z dumą prezentowali swoje medale wywalczone w Spale. fot. Katarzyna Śleziona.
Lekkoatleci z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czwórka Żory" przywieźli worek medali ze Spały. Odbywały się tam Halowe Mistrzostwa Śląska.

Po raz kolejny miasto Żory może być dumne ze swoich sportowców. Na ostatnich mistrzostwach w Spale, które były rozgrywane na hali, lekkoatleci z UKS "Czwórka Żory" wywalczyli siedem medali. Trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Zdobyli także dwa srebrne i dwa brązowe krążki.
- Wyniki bardzo cieszą. Moi zawodnicy pokazali, że drzemie w nich olbrzymi potencjał i siła. To bardzo zdolna, nie tylko sportowo, młodzież - chwali Iwona Krupa, trenerka "Czwórki Żory".

Pierwszą mistrzynią w żorskim teamie została 15-letnia Hanna Szczypka. Młodziczka w biegu na 1000 metrów nie miała sobie równych. Ten dystans ukończyła w znakomitym czasie 3:13,00. - Hania to srebrna medalistka Mistrzostw Śląska z poprzedniego sezonu na tym samym dystansie - przypomina trenerka.

Złoty medal w kategorii juniorów młodszych zapisał na swoje konto także 17-letni Patryk Brząkalik. Swój koronny dystans 1000 metrów pokonał w czasie 2:42,00. - Patryk to zwycięzca biegu na 1500 metrów w III Żorskim Biegu Ulicznym - dodaje Krupa.

Trzecim "złotym" sportowcem w żorskiej ekipie został senior Mariusz Kubiak. 20-letni zawodnik w biegu na 600 metrów uzyskał rewelacyjny czas 1:23,00. - Mariusz to ubiegłoroczny Mistrz Śląska Juniorów w biegu na 800 metrów - mówi trenerka.

Natomiast dwa srebrne krążki wywalczyli: 14-letnia Ewa Swoboda w biegu na 600 metrów (jej czas to 1:43,70) oraz 19-letnia Elżbieta Kiśluk w biegu na 1500 metrów.

Z kolei na najniższym stopniu podium stanęli: 17-letnia Alicja Sicińska w biegu na 1000 metrów w kategorii juniorek młodszych oraz 22-letni Kamil Poloczek w biegu na 200 metrów.

Pozostali lekkoatleci także dobrze spisali się na mistrzostwach. Dwie zawodniczki zajęły czwarte miejsce. Były to: Daria Nowak w biegu na 1000 metrów oraz Izabela Lubszczyk w biegu na 2000 metrów.

Następne zawody, czyli Halowe Mistrzostwa Śląska Juniorów w biegach sprinterskich i skokach, odbędą się w najbliższą niedzielę w Brzeszczach.