Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Liceum Plastyczne w Kaliszu rozdało bilety do szkoły

Andrzej Kurzyński
Liceum Plastyczne w Kaliszu rozdało bilety do szkoły
Liceum Plastyczne w Kaliszu rozdało bilety do szkoły Andrzej Kurzyński (c)
"Fantazja bez granic", to tytuł konkursu, który zorganizowało Liceum Plastyczne w Kaliszu. Tradycyjnie już nagrodą były trzy "bilety" do szkoły, dzięki którym kandydaci nie muszą już martwić się egzaminami wstępnymi.

Liceum Plastyczne w Kaliszu w tym roku przyciągnęło rekordową liczbę chętnych. O bilet wstępu do szkoły rywalizowało ponad 70 gimnazjalistów z całego regionu. Zwycięzcy będą zwolnieni z obowiązkowego egzaminu wstępnego i już teraz mogą czuć się uczniami kaliskiego "Plastyka".

- Bardzo się cieszymy, że zainteresowanie szkołą z każdym rokiem jest coraz większe. Sam konkurs trwa dwie godziny. W tym roku temat to "Fantazja bez granic". Technika pracy jest dowolna - mówi Marek Szroniak, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu, w skład którego wchodzi właśnie liceum Plastyczne.

Komisja konkursowa złożona z nauczycieli Liceum Plastycznego nie miała w tym roku łatwego zadania. Jak podkreślali jurorzy, poziom prac był wyjątkowo wysoki. Ale tylko trzy mogły zostać nagrodzone zaproszeniem do szkoły. Ostatecznie bilety do Liceum Plastycznego w Kaliszu otrzymały: Aleksandra Grzelaczyk z gimnazjum w Liskowie, Oliwia Janczewska z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie i Nikola Łagoda z gimnazjum w Słodkowie. Wyróżnienia otrzymały: Magda Marczak z gimnazjum nr 7 w Kaliszu, Oliwia Franek z gimnazjum w Gołuchowie i Wiktoria Galant z gimnazjum w Russowie.

Liceum Plastyczne w Kaliszu jest czteroletnią, publiczną szkołą artystyczną, dającą plastyczne wykształcenie zawodowe i ogólne w zakresie liceum ogólnokształcącego. przeznaczona jest dla uzdolnionych plastycznie absolwentów gimnazjów. Kształcenie w niej ma na celu rozwijanie w młodych ludziach osobowości twórczych, w poczuciu wrażliwości na piękno i estetykę oraz profesjonalne przygotowanie zawodowe. Po czterech latach nauki uczniowie przystępują do obrony pracy dyplomowej, w wyniku której uzyskują tytuł zawodowy plastyka oraz świadectwo dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

- Maksymalnie możemy przyjąć 32 osoby. Jest to jedna klasa. Mamy trzy specjalizacje: ceramika, aranżacja przestrzeni i renowacja detalu architektonicznego, ale nie obliguje to uczniów, aby dalej w tym kierunku podejmowali studia. Mogą wybrać inną dziedzinę i studiować choćby na politechnice. Mamy absolwentów na wielu uczelniach. Młodzież bez problemów dostaje się do akademii sztuk pięknych - dodaje Marek Szroniak.

Liceum Plastyczne w Kaliszu zaprasza już 5 kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00 na drzwi otwarte.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected]

Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto