Marta Walczykiewicz druga w zawodach 14.Postdamer KanalSprint [FOTO]

AND
Marta Walczykiewicz druga w zawodach 14.Postdamer KanalSprint
Kaliska kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła drugie miejsce w rozegranych w niemieckim Poczdamie zawodach 14. Postdamer KanalSprint. Rywalizacja toczyła się na dystansie 150 metrów na kanale w centrum miasta.

W zawodach w Poczdamie wystartowało osiem zaproszonych zawodniczek. Oprócz Marty Walczykiewicz, wicemistrzyni olimpijskiej, były to między innymi Sarah Guyot (trzecia zawodniczka klasyfikacji końcowej Pucharu Świata 2018), Dora Lucz (mistrzyni Europy 2017), Anna Lucz (młodzieżowa mistrzyni świata 2018), Tina Dietze (mistrzyni świata 2018).

Zawody rozgrywano systemem "double nokaut". Zawodniczki rywalizowały w parach, a przegrana z etapu wyścigów eliminacyjnych otrzymywała "drugą szansę" i mogła walczyć jeszcze o końcowe zwycięstwo.

Tak też potoczyła się rywalizacja kaliszanki. W pierwszym wyścigu Marta po błędzie technicznym (co o mało nie przypłaciła wywrotką do wody) przegrała z reprezentanką Słowacji Ivaną Mladkovą. Kolejne dwa wyścigi "drugiej szansy" Marta wygrała z Niemkami Conny i Wasmuth oraz Francuzką Weber awansując do półfinału.
W półfinale doszło do rewanżu z pierwszego wyścigu. Marta pokonała zdecydowanie Ivanę awansując do finału.

W rozegranym najpierw finale B reprezentantka Słowacji pokonała Niemkę Tinę Dietze. W finale A o zwycięstwie decydował fofinisz. Jak się okazało, Marta Walczykiewicz nieznacznie uległa Węgierce Annie Lucz zajmując w zawodach drugie miejsce.

Podczas niemieckich zmagań, Marta testowała najnowszy model kajaka "Nelo 7". Jako jako pierwsza na świecie wystartowała na nim w oficjalnych zawodach.

Kaliszanka nie kończy jeszcze sezonu. Przenosi się do Azji gdzie w dniach 16-22 września rozegrany zostanie dwuetapowy Super Puchar Świata (Rosja i Chiny).

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]