Marta Walczykiewicz mistrzynią Polski w kajakarskim maratonie!

Reprezentantka KTW Kalisz Marta Walczykiewicz zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w kajakarstwie na dystansie 500o metrów. To jej 31 złoty krążek krajowego czempionatu. Trzy medale wywalczyła kaliszanka reprezentująca barwy Zawiszy Bydgoszcz Katarzyna Kołodziejczyk.

Mistrzostwa Polski w kajakarstwie odbyły się w miniony weekend na poznańskiej Malcie. Tradycyjnie kaliscy kibice mogli liczyć na medale dwóch wychowanek Zbigniewa Walczykiewicza - Marty Walczykiewicz i Katarzyny Kołodziejczyk.

W niedzielę, 11 czerwca 2023 roku Marta Walczykiewicz najsbybciej pokonała dystans 5000 metrów (23:47.22), zdecydowanie dystansując rywalki. Warto zauważyć, że druga i trzecia zawodniczka są od wicemistrzyni z Rio de Janeiro młodsze o17 i 16 lat! To jest jest 31 złoty medal, a w ogóle 57 krążek wywalczony w mistrzostwach Polski!

Zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego wzięła udział jeszcze w dwóch konkurencjach. W sprincie K1 200 metrów była czwarta, a w wyścigu na 500 m - ósma.

Medale Katarzyny Kołodziiejczyk

Znakomicie spisała się na maltańskim torze inne kaliszanka Katarzyna Kołodziejczyk. Zdobyła srebrny medal w K1 500 metrów, złoty w K4 500 m, brąz w K1 200 m oraz znów złoto w K2 200 m, płynąc w parze z mistrzynią w K1 na 200 i 500 m Dominiką Putto.