Marta Walczykiewicz mistrzynią Polski w kajakarstwie. ZDJĘCIA

Marta Walczykiewicz, zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego po raz kolejny udowodniła, że jest najszybszą kajakarką w kraju. Kaliszanka w niedzielę wywalczyła mistrzostwo Polski w kajakarskim sprincie.

Mistrzostwa Polski seniorów w kajakarstwie klasycznym odbyły się na torze w Poznaniu. Marta Walczykiewicz zwyciężyła w finale K1 200 metrów. Kaliszanka o 0,440 sekuny była szybsza od Karoliny Naji z AZS AWF Gorzów Wielkopolski i o przeszło 1,6 sekundy od trzeciej na mecie Dominiki Włodarczyk z Zawiszy Bydgoszcz.

Dla Marty Walczykiewicz to pięćdziesiąty medal zdobyty podczas mistrzostw Polski w karierze. Kaliszanka od 2002 roku zdobyła 25 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych medali. Co ciekawe, w niedzielę po raz 15. wystartowała w mistrzostwach Polski seniorek w konkurencji K1 200 metrów, w których 11 razy stawała na najwyższym stopniu podium. Dwa razy była druga, raz trzecia, a raz zajęła czwarte miejsce.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]