Marta Walczykiewicz na podium mistrzostw Europy. ZDJĘCIA

Women's Polish Canoe Team
Kaliska kajakarka Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce w finale Mistrzostw Europy na dystansie K1 200 metrów. To jej 14 krążek europejskiego czempionatu (3 złote, 6 srebrnych, 5 brązowych).

Marta Walczykiewicz na podium mistrzostw Europy

Marta Walczykiewicz była druga w eliminacjach, co dało jej bezpośredni awans do finału. W walce o medale zwyciężyła obrończyni tytułu, mająca znakomity sezon Dunka Emma Jorgensen (41,746 z), a drugie miejsce zajęła Węgierka Dora Lucz (42,336). Kaliszanka finiszowała na trzeciej pozycji (42,526).

W tę sobotę rozpoczęłó się zgrupowanie szkoleniowe kadry kajakarek we włoskim Livigno. Oczywiście bierze w nim udział Marta Walczykiewicz, ale także wychowanka KTW Katarzyna Kołodziejczyk.