Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce w Pucharze Świata w kajakarstwie ZDJĘCIA

Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce w kajakarskim sprincie w rozgrywanym na poznańskiej Malcie Pucharze Świata. Zwyciężyła dwukrotna mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata Nowozelandka Lisa Carrington.

W wyścigu finałowym Lisa Carrington prowadziła praktycznie od początku, na mecie uzyskując kapitalny czas 38,772 sekundy! Do samego końca trwała walka o drugą pozycję. Ostatecznie zaledwie o 0,024 s lepsza była Dunka Enna Jorgensen (39,864 s). Na trzecim miejscu do mety dopłynęła Marta Walczykiewicz (39,880 s).
Przypomnijmy, że w rozegranym dziś o 9.40 półfinale K1 200 m Marta Walczykiewicz do końca walczyła o zwycięstwo ze Szwedką Linneą Stensils, ostatecznie wygrywając o 0,016 sekundy! W drugim półfinale zdecydowanie triumfowała Carrington. W finale Szwedka była czwarta (40.196).
Natomiast wczoraj Marta Walczykiewicz z Heleną Wiśniewską z czasem 37,451 s zajęły drugie miejsce w półfinale K2 200. Zwyciężyły Słowenki Spela Onomarenko-Janic i Anja Osterman (37.087). Finał w niedzielę o g. 12.22.