Marta Walczykiewicz została po raz 28 mistrzynią Polski! ZDJĘCIA

Kaliszanka Marta Walczykiewicz została mistrzynią Polski w kajakarskim sprincie. To jest 28 złoty medal we wszystkich kategoriach wiekowych.

Marta Walczykiewicz została po raz 28 mistrzynią Polski!

84 Mistrzostwa Polski Seniorów w kajakarstwie klasycznym im. Zbigniewa Olkiewicza rozpoczęły się 27 sierpnia 2021 r. w Bydgoszczy i potrwają trzy dni.

W finale konkurencji K1 200 metrów Marta Walczykiewicz uzyskała najlepszy czas, zdobywając złoty medal i odzyskując tytuł mistrzyni Polski. Druga linię mety przepłynęła Anna Puławska z AZS AWF Gorzów Wielkopolski, a trzecia Dominika Putto z Zawiszy Bydgoszcz.

Najlepsza polska sprinterka w jedynce na 200 metrów zdobyła już 16 krążków (12 złotych, 3 srebrne, 1 brązowy). Dla Marty Walczykiewicz to 53. medal Mistrzostw Polski w karierze! W swoim dorobku ma 28 złotych, 6 srebrnych i 19 brązowych medali.

Przypomnijmy, że 19 lat temu właśnie w Bydgoszczy na Marta Walczykiewicz zdobyła swój pierwszy z 53 medali - brązowy krążek w konkurencji K1 500 metrów.