Marzena Sieroń, kaliska trenerka taekwondo, została mistrzynią świata [FOTO]

AND
Marzena Sieroń, kaliska trenerka taekwondo, została mistrzynią świata
Marzena Sieroń, kaliska trenerka taekwondo, została mistrzynią świata Archiwum Marzeny Sieroń
Marzena Sieroń, kaliska trenerka taekwondo została mistrzynią świata podczas zawodów rozgrywanych w angielskim Birmingham. Dla podopiecznej trenera Mariusza Dumitrescu był to pierwszy występ na zawodach tej rangi i od razu zakończony sukcesem.

W mistrzostwach odbywających się w Arena Birmingham udział wzięło blisko 3000 zawodników z 19 krajów. Konkurencje rozgrywane były na 30 matach. Polskę reprezentowało dziesięciu zawodników reprezentujących Polską Federację Taekwondo. Pięć osób wróciło z medalami, w tym Marzena Sieroń, która stanęła na najwyższym stopniu podium. Zajęła też trzecie miejsce pucharowe w konkurencji ultimate striker.

- Był to mój pierwszy występ na tak dużych mistrzostwach. Złoty medal zdobyłam za techniki specjalne. Oceniano precyzję kopnięcia, moc i szybkość. Trzeba było wykonać trzy kopnięcia jak najmocniej i jak najbardziej precyzyjnie w punkt. Kopnięcia były wykonywane w tarczę z czujnikiem, po kopnięciu wynik pokazywał się na podłączonym do urządzenia ekranie i sumowano wyniki trzech kopnięć – mówi zawodniczka.

Jak dodaje Marzena Sieroń, do uprawiania taekwondo namówił ją brat. To właśnie on był jej pierwszym nauczycielem. Później zawodniczka trafiła pod skrzydła Mariusza Dumitrescu w Szkole Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim, zdobywając kolejne stopnie, pasy i tytuły mistrzostw Polski. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności na tle zawodników z całego świata.
Marzena Sieroń mam 31 lat i jest posiadaczką czarnego pasa. Jest także instruktorką taekwondo. Na co dzień prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży w Kaliszu ( w szkole przy ulicy Żwirki Wigury 13) w Nowych Skalmierzycach (ulica Ostrowska 16), Gołuchówie (ulica Słowackiego 1A).

- Pomagam również trenerowi Mariuszowi Dumitrescu w prowadzeniu zajęć w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie sama także trenuję – dodaje mistrzyni świata.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]