Medale i rekordy życiowe kaliszan na zakończenie mistrzostw Polski w pływaniu ZDJĘCIA

Medale i rekordy życiowe kaliszan na zakończenie mistrzostw Polski w pływaniu
Medale i rekordy życiowe kaliszan na zakończenie mistrzostw Polski w pływaniu KKS Kalisz sekcja pływacka
Trzeci i ostatni dzień Mistrzostw Polski Juniorów, 16-letnich rozgrywanych na 50-metrowym basenie Aqua Lublin, był bardzo udany dla reprezentantów KKS Włókniarz 1925 Kalisz.

Julia Maik wygrała wyścig finałowy na dystansie 100 m stylem dowolnym, uzyskując fantastyczny czas 57.22 s. będący jej nowym rekordem życiowym, lepszym aż o 0.77 s. od dotychczasowego. Wygrywając dziś na 100 m i w środę na 50 m podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego potwierdziła, że jest obecnie najlepszą polską kraulistką sprinterką w roczniku 2003.
Trzeci medal wywalczyła w finale na 100 m stylem grzbietowym, ale sił starczyło tylko na brąz z czasem 1:05.60 min. .
JULIA MAIK NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ MISTRZOSTW POLSKI!

W popołudniowych finałach ostatniego dnia mistrzostw Mikołaj Biedka zajął 4 miejsce w finale B na dystansie 100 m stylem klasycznym, uzyskując czas 1:09.23 min. Ostatecznie zawodnik KKS Włókniarz 1925 Kalisz został sklasyfikowany na 14 miejscu w kraju wśród 16-latków. Z kolei Julia Kantecka zajęła 6 pozycję w finale B w konkurencji 100 m stylem grzbietowym z nowym rekordem życiowym 1:09.66. W klasyfikacji końcowej podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego uplasowała się na 16 miejscu w Polsce wśród 16-latek.
Wielki transfer Barcelony stał się faktem. Antoine Griezmann nowym piłkarzem "Dumy Katalonii"