Medale zawodników MMA Tornado Kalisz podczas Mistrzostw Polski No Gi Jiu Jitsu [FOTO]

MMA Tornado Kalisz w Luboniu
MMA Tornado Kalisz w Luboniu MMA Tornado Kalisz
Zawodnicy MMA Tornado Kalisz wywalczyli dwa medale podczas Mistrzostw Polski No Gi Jiu Jitsu, które odbyły się w Luboniu, obydwa w kategorii juniorów.

W Luboniu odbyła się największa impreza chwytanych sportów walki w naszym kraju . 8 Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu, w której startują zawodnicy brazylijskiego jiu jitsu, jiu jitsu, zapasów, judo oraz sambo. W zawodach uczestniczyło ośmiu reprezentantów MMA Tornado Kalisz.

Najskuteczniejsi okazali się juniorzy, którzy zdobyli dwa medale. Wicemistrzem Polski w kategorii ciężkiej został uczeń Szkoły Podstawowej nr 18 16-letni Wiktor Cegła, który w finale przegrał decyzją sędziowską (remis na punkty) z ważącym 110 kg czarnoskórym Michałem Joelem z Solo Team Namysłów.
- Mimo że różnica wagi wynosiła aż 20 kg , Wiktor bez kompleksów przystąpił do tego pojedynku - chwali zawodnika trener Marcin Małecki.

Brązowy medal w kat. do 71,5 kg zdobył były karateka Jakub Kopeć. Uczeń II LO w Kaliszu wygrał na punkty i przez poddanie swoje walki eliminacyjne, ulegając tylko późniejszemu zwycięzcy tych zawodów. W kategorii juniorów startowali także Dawid Królak i Bartosz Śmietański. Obaj utytułowani już zawodnicy nie przepracowali jednak z różnych względów odpowiednio sezonu zimowego , czego efektem były przegrane na punkty walki eliminacyjne. W juniorach młodszych Jakub Szymkowiak zdobywał doświadczenie turniejowe i przegrał na punkty walkę z mocniejszym rywalem.

Bardzo dobrze zaprezentował się 17-letni Sebastian Kużmiński, który rywalizował już w kat. seniorów i dotarł aż do 1/4 finałów, by, po mocno kontrowersyjnej decyzji sędziów, ulec 23-letniemu rywalowi z Wrocławia. W kategorii seniorów wyższych pasów startowali także Robert Paluszczak i Jan Kaźmierczak . Robert przegrał nieznacznie na punkty swoją walkę eliminacyjną, a Janek został zdyskwalifikowany za próbę niedozwoloną na tym turnieju. Kaźmierczak walczył późniejszym mistrzem Polski. W Luboniu startowało ponad tysiąc zawodniczek i zawodników z Polski, ale także z Norwegii i Wielkiej Brytanii.
- Poziom był jeszcze wyższy niż rok temu . Tak więc, dwa medale dla Tornado bardzo cieszą, tym bardziej że rok temu był tylko jeden brązowy medal dla Kalisza - podkreśla Małecki.