Ewa Barwińska wygrała w Polanicy
Ewa Barwińska wygrała w Polanicy Festiwal im. Akiby Rubinsteina
12-letnia Ewa Barwińska z Kaliskiego Towarzystwa Szachowego zajęła pierwsze w Międzynarodowym Turnieju im. Akiby Rubinsteina w Polanicy-Zdrój. Utalentowana kaliszanka zwyciężyła w grupie D (turniej dzieci do lat 14) we wspólnej klasyfikacji dziewcząt i chłopców.

Ewa Barwińska wygrała osiem z dziewięciu partii, a jedną zremisowała. 8,5/9 pkt. dało jej pierwszą normę kandydata na mistrza.
- Według mojej wiedzy to pierwsza norma kandydacka w historii kaliskich szachów kobiecych. Zważywszy na wiek zawodniczki tym bardziej należą się ogromne gratulacje! - podkreśla trener Maciej Sroczyński.

W grupie A Maciej Adamczewski uzyskał 5/9 pkt. i zajął 29 miejsce. W grupie C Jędrzej Adamczewski wywalczył 6/9 i 19 miejsce.