Międzynarodowy Turniej Szachowy Open Vysočina 2018. Kaliszanin Szymon Skurniak najlepszy w blitzu i drugi w rapidzie

Szymon Skurniak kontra Ruotong Chu
Szymon Skurniak kontra Ruotong Chu KTS Kalisz
Szymon Skurniak z Kaliskiego Towarzystwa Szachowego spisał się znakomicie podczas międzynarodowego turnieju Open Vysočina 2018, który odbył się w morawskiej miejscowości Třebíč.

Kaliszanin wygrał blitza (szachy błyskawiczne), zdobywając 9,5 pkt. i wyprzedzając Chinkę Ruotong Chu o dwa punkty. Niewiele gorzej poszło mu w rapidzie (szachy szybkie), bowiem zajął drugie miejsce, mając 0,5 pkt. straty do tej samej Chinki.

Młody zawodnik KTS Kalisz zajął 10. pozycję w turnieju open. Jednocześnie był najlepszym juniorem do lat 16. Dodajmy, że w turnieju open na najwyższym stopniu podium stanęła właśnie Chinka Ruotong Chu.