Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu otrzymała nowe audiobooki ZDJĘCIA

OPRAC.: Bartłomiej Hypki
Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu otrzymała nowe audiobooki
Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu otrzymała nowe audiobooki MBP w Kaliszu
Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu otrzymała 150 nowych audiobooków. Zakup powieści znakomitych pisarzy w interpretacji samych autorów oraz najlepszych aktorów to efekt projektu zrealizowanego przez jednego z pracowników książnicy w ramach budżetu obywatelskiego.

W ramach budżetu obywatelskiego 2020 w Kaliszu Grzegorz Tomżyński, pracownik kaliskiej biblioteki, zgłosił projekt lokalny "Zakup audiobooków dla Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu". Biblioteka cieszy się ogromnym szacunkiem i zaufaniem kaliszan, więc Grzegorz Tomżyński nie miał problemów z uzyskaniem odpowiedniej ilości podpisów pod projektem. Pierwotnie wydawało się, że za sumę niespełna pięciu tysięcy uda się kupić 115 nowych pozycji, ale dzięki rabatom wypracowanym przez bibliotekę jest ich w sumie 153.

- Starałem się wybrać tytuły, których nie było do tej pory w zasobach biblioteki i o które pytają nasi czytelnicy - tłumaczy Grzegorz Tomżyński. - Dzięki wygranemu projektowi w Filii nr 1 przy ul. Górnośląskiej 29 biblioteka audio będzie liczyła w sumie ponad 660 tytułów. A zatem jest w czym wybierać.

Będzie można wypożyczyć m.in. mówione książki noblistki Olgi Tokarczuk, znakomitego śląskiego pisarza Szczepana Twardocha, króla horrorów Stephena Kinga, serię przygód Harrego Pottera, jeszcze nieskończony cykl "Pieśni lodu i ognia" George’a R.R. Martina. Zakupione zostały także interesujące reportaże, m.in. Swietłany Aleksijewicz, Filipa Springera o Jacka Hugo-Badera. Sporo literatury obyczajowej, kryminałów oraz popularnonaukowej, wliczając w to audiobooki z literaturą dziecięcą. Ogromnie ekscytująca jest także lista nazwisk aktorów i lektorów, których zaproszono do czytania powieści. Są wśród nich: Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Krzysztof Gosztyła, Krystyna Czubówna, Magdalena Cielecka, Jarosław Gajewski, Dawid Ogrodnik i Jerzy Radziwiłowicz.

- Książki w wersji dźwiękowej to znakomite rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy są zabiegani lub dużo podróżują, ale przede wszystkim dla osób starszych oraz słabo widzących bądź niewidomych - uważa Robert Kuciński, dyrektor kaliskiej biblioteki. - Moim zdaniem są znakomitą propozycją na wakacje, bo nie zajmują tyle miejsca w torbie podróżnej, co papierowe oraz – z różnych względów wygodniejsze w użytkowaniu na przykład na plaży.

Symboliczne przekazanie audiobooków odbyło się w obecności wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Grażyny Dziedziak, opiekującej się projektem z ramienia Urzędu Miejskiego Lidii Plajzer, pomysłodawcy projektu Grzegorza Tomżyńskiego oraz kierowniczek Filii nr 1 Anny Fokt i Filii nr 12 Aleksandry Kiliańskiej-Figiel.

Pierwsze audiobooki trafiły do zbiorów kaliskiej biblioteki w roku 2014 i zyskują na popularności. W roku 2019 skorzystało z nich blisko 1000 czytelników, a w pierwszej połowie roku 2020, mimo zamknięcia placówki przez dwa miesiące, 253 osoby.

Śnieg jej niestraszny. Justyna Kowalczyk trenuje na lodowcu w skąpym stroju

Agencja TVN

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto