Mieszko pokonany na inaugurację. Gra do poprawy

Daniel Kawczyński
Od dwubramkowego zwycięstwa na Mieszkiem Gniezno rozpoczęli zmagania rundy wiosennej trzeciej ligi piłkarze Calisii Kalisz. Podopieczni Grzegorza Dziubka przez cały mecz wyraźnie przeważali i powinni wygrać znacznie większą różnicą bramek.

Goście nie kazali długo czekać na pierwszego gola. Już w 15.minucie po dwójkowej akcji Błażeja Ciesielskiego z Krzysztofem Gościniakiem, pierwszy z wymienionych pewnym uderzeniem dał prowadzenie. Dobra gra Calisii trwała i w 32.minucie było już 2:0. Tym razem piłkę do siatki z rzutu wolnego posłał dobrze dysponowany Gościniak. Tuż przed końcem pierwszej połowie Mieszko przeprowadziło pierwszą groźną akcję, będącą skutkiem nieuwagi w szeregach obronnych. Marcin Ludwikowski nie musiał jednak interweniować.

W drugiej połowie na boisko wszedł Maciej Stawiński zmieniając Mariusza Szyszkę. Pamiętany z zeszłego sezonu „joker” był motorem napędowym kaliszan i przez cały czas imponował umiejętnościami. W żadnej z trzech dogodnych okazji nie potrafił jednak umieścić piłki między słupkami. Mieszko nie dało klarownej odpowiedzi i tym samym musiało pogodzić się z dwubramkową przewagą.

-Wygraliśmy, lecz z gry absolutnie nie można być zadowolonym. Powinniśmy wygrać co najmniej 5:0 – mówił po meczu, trener Calisii – Grzegorz Dziubek. –Najważniejsze są trzy punkty, ale jest jeszcze wiele mankamentów, które trzeba wyeliminować – dodaje wiceprezes klubu – Paweł Gajoch.

W pozostałych spotkaniach III ligi nie było sensacji. Wda Świecie pewnie ograła Victorię Koronowo 0:3 ,a Lech Rypin poradził sobie z Piastem Kobylin 2:1. Calisia nadal prowadzi w tabeli mając pięć punktów przewagi nad Wdą i Lechem.

W kolejnym meczu podejmie na stadionie w Pleszewie, broniącą się przed spadkiem Unię Solec Kujawski.

Mieszko Gniezno – Calisia Kalisz 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Ciesielski 15, 0:2 Gościniak 32

Calisia: Ludwikowski - Wiącek, Czech, Szyszka (46. Stawiński), Grabowski - Ciesielski, Lisiecki, Frąszczak (46. Lis), Gościniak (61. Dziubek), Sowiński - Kupczyk (73. Świergiel)