Mistrzostwa Ostrowa w Szachach zakończone [ZDJĘCIA]

BIN
Zakończyły się Mistrzostw Ostrowa w Szachach o Puchar Prezydenta Miasta. We wszystkich grupach turniejowych wystartowało 71 zawodników

W turnieju głównym zagrało 18 zawodników, w tym 4 juniorów i 4 kobiety. Najlepszy okazał się Piotr Dudziński (OTSz Ostrów) - 8 pkt., który wyprzedził Patryka Ziąbka (KTSz Kalisz) tylko punktacją pomocniczą. Trzeci był Paweł Dudziński (OTSz Ostrów) - 6,5 pkt. Najlepszą kobietą została Natalia Kopacka (OTSz Ostrów), która wyprzedziła Katarzynę Jasiak (PG im. Jana Pawła II), Adriannę Jędras (OTSz Ostrów), Katarzynę Domagałę (OTSz Ostrów) oraz Kornelię Piaskowską (OTSz Ostrów).

W turnieju juniorów zagrało 10 zawodników. Zwycięstwo odniósł Nikodem Pabiszczak (OTSz Ostrów) - 8 pkt., drugie miejsce zajął Szymon Jąder (OTSz Ostrów) - 6 pkt., a trzeci był Oliwer Gubański (OTSz Ostrów) - 6 pkt. Dalsze miejsca zajęli: Tymoteusz Wroczyński (Szachmistrz Kalisz), Wiktor Jąder (OTSz Ostrów), Oskar Zaradny (OTSz Ostrów), Marek Damian (SP 1), Jakub Dreszer oraz Grzegorz Piec (OTSz Ostrów). Najlepszą wśród dziewcząt była Magdalena Jezierska (SP 1).

W turnieju młodzików zagrało 13 zawodników. Grupę tę wygrała Gabriela Pieczewska (OTSz Ostrów) - 10 pkt. Wśród chłopców pierwsze miejsce zdobył Paweł Szukowski (SP 5) - 8 pkt., drugie miejsce zajął Adam Kaczmarek (SP 11) - 7,5 pkt., a trzeci był Marcin Kryjom - 7 pkt. Natomiast w turnieju dzieci startowało 10 zawodników. Zwycięstwo w tej grupie odniósł Krzysztof Piec (OTSz Ostrów), który zdobył 14,5 pkt. w 18 partiach. Drugie miejsce zajął Krzysztof Szymczak (SP 11) - 14,5 pkt., na trzecim miejscu sklasyfikowany został Piotr Zaradny (OTSz Ostrów) - 12 pkt. Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zdobyła Patrycja Kowalewska (SP 1).

W turnieju przedszkolaków zagrało 11 zawodników. W tym roku mistrzostwa dla najmłodszych miały charakter zamknięty, tzn. prawo do gry miały dzieci uczęszczające do przedszkoli na terenie powiatu ostrowskiego. Zwycięzcą okazał się Krzysztof Piec (Przedszkole nr 9) zdobywając komplet 5 punktów. Drugie miejsce zajął Bartosz Cieślak (Przedszkole nr 9)- 4 pkt., a trzecie Paweł Frąszczak (Przedszkole nr 9) - 3 pkt. Wśród dziewcząt zwyciężyła Jadwiga Pieczewska (Przedszkole nr 6 ), druga była Zuzanna Pawlak, a trzecie miejsce zajęła Weronika Dudzińska (Przedszkole "Bratek").

Tradycyjnie po uroczystym zakończeniu mistrzostw rozegrany został Turniej Błyskawiczny. W tym roku najlepszym okazał się Paweł Dudziński, drugie miejsce zajął Piotr Dudziński, trzeci był Maciej Chmielarz. Najlepszą wśród kobiet została Natalia Kopacka.

Ostrow.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!