Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu. Drugi złoty medal Julii Maik ZDJĘCIA

KKS Włókniarz 1925 Kalisz
Na zakończenie Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu reprezentantka KKS Włókniarz 1925 Kalisz Julia Maik zdobyła swój drugi złoty medal, tym razem na dystansie 100 m stylem dowolnym. Zawody rozegrane zostały na basenie Aqua Lublin.

Julia Maik była zdecydowanie najlepsza w wyścigu finałowym. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego uzyskała czas 55,36 s, poprawiając po raz kolejny rekord życiowy. Jest to szósty wynik sezonu w Polsce wśród seniorek. O ponad sekundę wyprzedziła Martynę Jabłońską z UKS G-8 Bielany Warszawa i Adriannę Szwabińską z Torpedy Oleśnica.
To jej drugie złoto podczas tych mistrzostw.

Zawodniczka KKS Włókniarz 1925 potwierdziła swoją dominację w kraulowym sprincie w kraju wśród 16-latek. Przypomnijmy, że w lipcu także w Lublinie zdobyła tytuły mistrzowskie na 50 i 100 m stylem dowolnym podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich na basenie 50-metrowym.
W wieczornych finałach ostatniego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich zaprezentowało się jeszcze dwoje reprezentantów KKS Włókniarz 1925 Kalisz: Julia Kantecka i Mikołaj Biedka, którzy wystąpili w finałach B. Mikołaj Biedka był 7. na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 53,56 s. W klasyfikacji końcowej mistrzostw uplasował się na 17 miejscu. Julia Kantecka zajęła 9 lokatę na 100 m stylem grzbietowym z rezultatem 1:08,42 min. a w rywalizacji na 100 m stylem dowolnym była 10 z wynikiem 1:01.73 min. W ostatecznym rozrachunku w mistrzostwach kraju przypadły jej pozycje odpowiednio 19 i 20.
Przygotowanie do mistrzostw i udział w nich zawodników KKS Włókniarz 1925 Kalisz był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Miasta w Kaliszu na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu.

Szpital w Kaliszu jako jedyny w regionie wykonuje zabiegi walwuloplastyki zastawki aortalnej