Mistrzostwa Polski na ergometrze. Reprezentanci KTW Kalisz w czołówce

KTW Kalisz
Skromna, czteroosobowa ekipa Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego wypadła przyzwoicie podczas Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim 2021, które odbyły się w Poznaniu. Trzy zawodniczki i jeden wioślarz zajmowali miejsca w czołówce, choć nikomu nie udało się stanąć na podium. Warto jednak zauważyć, że w każdej kategorii o czołowe pozycje walczyło po kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników.

KTW Kalisz na Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim

Wśród juniorek młodszych bardzo dobrze spisała się Joanna Bajerska, która jest z młodszego rocznika 2006. Zeszłoroczna mistrzyni Polski młodziczek zajęła szóste miejsce (7:49,0), ale w swoim roczniku była najlepsza. Wygrała zawodniczka Posnanii RBW Poznań Gabriela Stefaniak (07:25,7).

Z kolei debiutujący w mistrzostwach na ergometrze junior młodszy Mateusz Bielak (06:52,6) zajął siódme miejsce. W tej kategorii triumfował imponujący warunkami fizycznymi Maksym Dudek z Polonii Poznań (06:25,5).
Dwie kaliszanki zacięcie rywalizowały w kategorii seniorek. Ostatecznie szóste miejsce zajęła Ewelina Janiak (07:23), a siódme Weronika Ludwiczak (07:23.3). Wygrała reprezentantka Posnanii RBW Poznań Barbara Jęchorek (07:07.3).

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]