Mistrzostwa Polski w kickboksingu. Tytuły i medale Prosny oraz Ziętek Team Kalisz. ZDJĘCIA

Podczas Mistrzostw Polski w kickboksingu w formule full contact znakomicie spisali się zawodnicy Prosny Kalisz i Ziętek Team Kalisz. Prośnianin Oskar Dąbrowski został uznany najlepszym juniorem, a Ziętek Team zdobył najwięcej medali i został uznany za najlepszy klub.

Mistrzostwa Polski w kickboksingu w formule full contact odbyły się w Drezdenku. Bokserzy z Kalisza pokazali się z jak najlepszej strony.

Medale seniorów

W rywalizacji seniorek w kategorii + 70 kg Weronika Walczak (Prosna) najpierw pokonała Justynę Ciborską z Gliwic, a w finale Annę Kołodziejską z Poznania. Z kolei w kat. -56 kg srebro zdobyła Nicola Kaczmarek (Prosna), która w finale uległa Kindze Szlachcic z Zielonej Góry.
Wśród seniorów tytuł mistrzowski w kat. 71 kg zdobył Igor Jarczyński (Prosna), który w finale pokonał Karola Jarzynkę z Działdowa. Brązowe krążki wywalczyli: w kat. +91 kg - Oskar Skupień, 86 kg - Dawid Zaborowski, 63,5 kg - Sebastian Dusza (wszyscy Ziętek Team).

Sukcesy juniorskie

Z kolei w gronie juniorów starszych finał kat. -75 kg był wewnętrzną sprawą kaliszan. Oskar Dąbrowski z Prosny pokonał Norberta Kusza z Ziętek Team. Brąz zdobył prośnianin Dominik Dwurczyk. Wagę 63.5 kg wygrał Adrian Sęderecki (Ziętek Team), który w finale zwyciężył Jakuba Gałana ze Szczecinka. Srebro w wadze 65 kg zdobyła Julia Durkiewicz (Ziętek Team), a kat. 52 kg brąz - Wiktoria Kabzińska (Ziętek Team).
Kaliszanie stawali także na podium w najmłodszej kategorii juniorów młodszych. Wagę +81 kg wygrał Olfa Pera (Ziętek Team) po wygranej z Piotrem Glegołą z Radomia. Trzeci był Marcin Zdun (Ziętek Team). Z kolei w kat. 81 zwyciężył Bartosz Grudziński (Prosna) po zwycięstwie nad Kamilem Kuliszem z Gorzowa. W kat. 71 kg złoto zdobył Szymon Rączkowski (Ziętek Team), który wygrał z Erykiem Połeciem z Gorzowa. Srebrny krążek zdobył w kat. 63.5 kg Denis Rychlik (Ziętek Team), a brązowe - w kat. 57 kg Bartosz Biadała (Ziętek Team) i w 54 kg Kacper Ziętek (Ziętek Team).