Mistrzostwa świata w kajakarskim sprincie. Katarzyna Kołodziejczyk z brązowym medalem, a Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce

Katarzyna Kołodziejczyk i pozostałe brązowe medalistki
Katarzyna Kołodziejczyk i pozostałe brązowe medalistki Women's Polish Canoe Team
Katarzyna Kołodziejczyk z Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego zdobyła brązowy medal podczas mistrzostwach świata w kajakarskim sprincie w portugalskim Montemor-o-Velho w K4 500 m. Jej klubowa koleżanka utytułowana Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w wyścigu K1 200 m. Brązowy medal przegrała o 0,1 sekundy!

W finale K4 500 m Polki cały czas płynęły na czwartym miejscu, ale miały fantastyczną końcówkę. Brąz wywalczyły Katarzyna Kołodziejczyk oraz Karolina Naja, Helena Wiśniewska i Anna Puławska. Wygrały Węgierki przed Nowozelandkami.

Faworytką finału K1 200 m była Nowozelandka Lisa Carrington, która miała najlepsze czasy w eliminacjach i półfinałach, wyprzedzając m.in. Martę Walczykiewicz.

W finale obrończyni tytułu popłynęła znakomicie z czasem 38,821 wyprzedziła drugą Dunkę Emmę Jǿrgensen o prawie 2 sekundy! Trzecia była Szwedka Linnea Stensils.

- Jest niedosyt, chociaż po biegach eliminacyjnych i półfinałowych wiedziałam, że to nie jest to. Pechowo trafiłam na ósmy tor, gdzie jednak przeszkadzał wiatr. Jeden błąd się przydarzył zjechała mi ręka z wiosła i to chyba kosztowało mnie medal - podsumowała mistrzyni Polski.