Mitsubishi Eclipse Cross - premierowy pokaz w Auto Centrum Lis [FOTO]

Elżbieta Bielewicz
W Auto Centrum Lis promowano Mitsubishi Eclipse Cross
W Auto Centrum Lis promowano Mitsubishi Eclipse Cross Elżbieta Bielewicz
W piątek wieczorem w Auto Centrum Lis pojawił się niezwykły gość - elegancki Japończyk uwodził i czarował nie tylko panie ale i panów. Salon Mitsubishi w Kaliszu przedstawiał nowe, motoryzacyjne cacko - Mitsubishi Eclipse Cross!

Było elegancko – bo i on jest elegancki - białe i czerwone wino, kelnerzy, bufet ze słodyczami. A tam gdzie są dobre auta muszą być także wspaniali mężczyźni. Tym razem na premierowym pokazie najnowszego suv-a z koncertem wystąpili, tak samo przystojni jak zdolni, bracia Szczepanikowie - Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej, czyli grupa Pectus.

Mitsubishi Eclipse Cross

Nowa gwiazda Japończyków - Mitsubishi Eclipse Cross zwraca uwagę oryginalnym nadwoziem, nawiązującym do coupé. A na jego pokładzie znalazły się najnowsze technologie.

Model bryłą i przodem przypomina raczej Outlandera, ale jego design (za który odpowiada Tsunehiro Kunimoto, projektant który w 2014 roku trafił do Mitsubishi po blisko 40 latach pracy dla Nissanajest) jest znacznie bardziej oryginalny.

Mitsubishi Eclipse Cross ma długość 449 cm, 189 cm szerokości i 162 cm wysokości.

Lista seryjnego wyposażenia jest bardzo bogata, obejmuje w wersji Inform m.in. system ograniczający skutki kolizji czołowych, asystenta pasa ruchu, automatyczne: światła drogowe i klimatyzację.

Pod maską znalazł się 163-konny doładowany benzyniak, który współpracuje z bezstopniową skrzynią. A 1,5-litrowa jednostka ma spory zapas mocy.

Skrzynia ma 8 wirtualnych przełożeń a przekładnia CVT doskonale dogaduje się z mocnym silnikiem, czego efektem jest świetna dynamika pojazdu. Dodatkowo atutami napędu są jego dobre wyciszenie i to, że moment obrotowy jest przekazywany na obie osie.

Układ kierowniczy precyzyjnie steruje przednimi kołami, a sztywne zawieszenie wraz z napędem 4x4 gwarantuje znakomitą trakcję.

Przestronne Mitsubishi Eclipse Cross

Oryginalne nadwozie miło zaskakuje pod względem ilości miejsca. W obu rzędach dorosłym będzie wygodnie (z tyłu przesuwana kanapa z regulacją kąta oparć). Przestrzeń bagażowa to 341 l po maksymalnym odsunięciu kanapy do tyłu.

Cena

Najtańsza odmiana Eclipse Crossa (1.5/163 KM, man., 2WD, Inform) startuje od 93 990 zł.

TM - Premiery kinowe w marcu 2018

źródło: telemagazyn.pl/x-news.pl.

Wideo

Dodaj ogłoszenie