MKS Calisia Kalisz poległ w pierwszym meczu play-off II ligi siatkarzy [FOTO]

MKS Calisia Kalisz -	UKS Mickiewicz Kluczbork
MKS Calisia Kalisz - UKS Mickiewicz Kluczbork Andrzej Kurzyński
W pierwszym meczu fazy play-off MKS Calisia Kalisz przegrał we własnej hali z UKS Mickiewiczem Kluczbork 3:0. Kaliszanie nie mieli zbyt wielu argumentów przeciwko wyżej notowanym rywalom.

MKS Calisia Kalisz zakończył rozgrywki w rundzie zasadniczej na szóstym, a zespół z Kluczborka na trzecim miejscu. W sezonie podopiecznym Mariusza Pieczonki udało się pokonać rywali we własnej hali. W sobotę liczyli na powtórkę tego scenariusza. Niestety, już początek spotkania pokazał, że rywal jest bardzo dobrze dysponowany. Drużyna z Kluczborka zwyciężyła aż 25:14. W drugim secie walka była o bardziej zacięta. Kaliszanie mieli nawet setbola, ale ostatecznie na przewagi wygrali goście 27:25. Trzeci set również okazał się bardziej wyrównany, ale błędy w końcówce w wykonaniu kaliszan sprawiły, że i ten set padł łupem przyjezdnych, którzy wygrali 25:21 i całe spotkanie 3:0.

- Szukaliśmy rożnych rozwiązań przez cały mecz,ale nie mamy ich aż tak dużo. Przegraliśmy bardzo głupio końcówkę drugiego seta własnymi błędami, a trzeci set to już konsekwencja tego drugiego seta, który ustawił cały mecz. Gdybyśmy go wygrali zapewne zaczęłoby nam się nieco lepiej grać. Niestey dzisiaj przegraliśmy bardzo mocno na siatce. Zabrakło też zagrywki,a jest to podstawowy element w siatkówce - mówi Mariusz Pieczonka, trener MKS-u Calisii Kalisz.

Kaliszanie nie zwieszają jednak głów i zapowiadają walkę w rewanżu. Gdyby udało im się wygrać 3:0 wówczas o awansie do najlepszej czwórki decydować będzie tak zwany złoty set.

MKS Calisia Kalisz - UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 (14:25, 25:27, 21:25)