Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Drogbruk Kalisz ograł Muszkieterów z Nowej Soli

MKS Drogbruk Kalisz pokonał SKM Nowa Sól
MKS Drogbruk Kalisz pokonał SKM Nowa Sól Andrzej Kurzyński (c)
MKS Drogbruk Kalisz pokonał we własnej hali zespół SKM Muszkieterowie Nowa Sól 66:64 i umocnił się na pozycji wicelidera II ligi grupy A. W meczu na szczycie emocji nie brakowało, a wynik rozstrzygnął się dopiero w ostatnich sekundach.

Przed tym spotkaniem MKS Drogbruk Kalisz zajmował drugą a Muszkieterowie trzecią pozycję w tabeli. Oba zespoły miały na koncie po 23 punkty. Stawką była więc pozycja wicelidera II ligi. MKS Drogbruk Kalisz chciał również wyrównać porachunki z pierwszego meczu w Nowej Soli, gdzie przegrał w dogrywce po kontrowersyjnym rzucie przeciwników równo z końcową syreną. W sobotę kaliszanie wyrównali porachunki, choć nie przyszło im to wcale łatwo.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia MKS Drogbruk Kalisz. Po trzech minutach podopieczni Piotra Czaski prowadzili 7:4, a chwilę później powiększyli przewagę do 10:4. W końcówce pierwszej kwarty prowadzili już nawet 20:8, by ostatecznie wygrać tę część gry 20:12. Goście przebudzili się w końcówce drugiej kwarty i doszli MKS na trzy punkty. Po zmianie stron Muszkieterowie po dwóch celnych trójkach najpierw wyrównali, a później to oni wyszli na prowadzenie, ale nie na długo. Po celnym rzucie za trzy punkty Łukasza Wojciechowskiego MKS ponownie wygrywał 41:40, a na początku czwartej kwarty prowadził 57:46. Na minutę i 14 sekund przed końcem meczu MKS Drogbruk Kalisz wygrywał 66:54. Rywale w ciągu minuty zdołali rzucić siedem punktów i na dziesięć sekund przed końcem przewaga MKS-u stopniała do pięciu oczek. Goście zdołali jeszcze wyprowadzić akcję i rzucić trójkę równo z syreną, ale to ostatecznie kaliszanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

- Popełniliśmy parę prostych błędów, które doprowadziły mnie momentami do pasji, ale trzeba też przyznać, że były fragmenty bardzo dobrej obrony, wyprowadzenia kontry, rozegrania akcji na czyste pozycje - powiedział Piotr Czaska, trener MKS Drogbruk Kalisz. - Jestem bardzo zadowolony, że chłopacy podjęli walkę. Jest to pierwszy mecz z górnej półki, gdzie udało nam się wygrać.

W następnej kolejce MKS Drogbruk Kalisz zmierzy się na wyjeździe z AZS UMK Consus PBDI Toruń.

MKS Drogbruk Kalisz - SKM Muszkieterowie Nowa Sól 66:64 (20:12, 13:18, 17:14, 16:20)

Punkty dla MKS: Mrówczyński 15, Sierański 12, Szymczak 11, Kołodziej 10, Wojciechowski 8, Galewski 5, Zyber 5.
Punkty dla SKM: Trubacz 16, Sirijatowicz 12, Stefanowicz 8, Kucharek 7, Matczak 6, Ponitka 6, Chodkiewicz 5, Jasnos 4.