Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Drogbruk Kalisz po świetnym meczu pokonał Noteć Inowrocław

MKS Drogbruk Kalisz - KSK Noteć Inowrocław
MKS Drogbruk Kalisz - KSK Noteć Inowrocław Andrzej Kurzyński (c)
MKS Drogbruk Kalisz w doskonałym stylu zakończył rundę zasadniczą. W ostatnim meczu przed rundą play-off kaliski drugoligowiec ograł na własnym parkiecie Noteć Inowrocław.

Kibice zgromadzeni w hali Zespołu Szkół Samochodowych obejrzeli bardzo dobry mecz, w którym nie brakowało zwrotów akcji. Na tablicy wyników aż ośmiokrotnie dochodziło do zmiany prowadzenia.

Spotkanie lepiej zaczęli koszykarze MKS Drogbruk Kalisz, którzy po akcjach Tomasza Zybera wyszli na prowadzenie 4:0. Noteć wspierana przez grupę swoich kibiców zdołała jednak szybko odpowiedzieć i ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem 20:20. Drugą kwartę MKS Drogbruk Kalisz przegrał różnicą dwóch oczek. Po zmianie stron kaliszanie przez blisko cztery minuty nie mogli się wstrzelić do kosza rywali. Po rzutach Przemysława Galewskiego i Artura Mrówczyńskiego zdołali jednak zniwelować przewagę inowrocławian, którzy jednak po serii rzutów wolnych wyszli na najwyższe, ośmiopunktowe prowadzenie w meczu.

MKS Drogbruk Kalisz wręcz koncertowo zagrał w czwartej kwarcie. Po "trójce" Jakuba Szymczaka i po akcji Marcina Pławuckiego z szybkiego ataki kaliszanie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Mimo tej wygranej MKS nie zdołał wskoczyć na drugie miejsce. Kaliszanom nie udało się bowiem osiągnąć korzystnego wyniku w dwumeczu z Notecią i to właśnie ekipa z Inowrocławia została wiceliderem rozgrywek po rundzie zasadniczej.

- Rywal, to czołowa drużyna II ligi i ta potyczka to potwierdziła. Myślę, że mecz mógł się podobać. Z mojego punktu widzenia są pewne luki w zespole, gdzie można by zagrać jeszcze lepiej. Zespół stanął jednak na wysokości zdania i zagrał fajna koszykówkę - powiedział po meczu Piotr Czaska, trener MKS Drogbruk Kalisz.

MKS Drogbruk Kalisz - KSK Noteć Inowrocław 75:68 (20:20, 21:23, 15:17, 19:8)

MKS Drogbruk Kalisz: Artur Mrówczyński 18, Marcin Pławucki 13, Tomasz Zyber 12, Przemysław Galewski 10, Jakub Szymczak 9, Kamil Sierański 8 (12 zbiórek), Jakub Kołodziej 5 oraz Łukasz Wojciechowski, Jakub Kowalski, Bartłomiej Kuczyński.