Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Drogbruk Kalisz pokonał SMS PZKosz Consus Władysławowo

MKS Drogbruk Kalisz pokonał SMS PZKosz Consus Władysławowo Andrzej Kurzyński (c)
Koszykarze MKS Drogbruk Kalisz wysoko pokonali SMS PZKosz Consus Władysławowo, choć początek spotkania wcale na to nie wskazywał. O wszystkim przesądziła bardzo dobra gra kaliszan w drugiej połowie.

MKS Drogbruk Kalisz przystąpił do niedzielnego spotkania w mocno okrojonym składzie. Trener Piotr Czaska mógł skorzystać jedynie z ośmiu graczy. W meczy przeciwko młodzieży z Władysławowa nie mógł wystąpić Marcin Pławucki, który podczas treningu doznał kontuzji i na meczu pojawił się z opatrunkiem gipsowym na ręce.

MKS Drogbruk Kalisz musiał wyjątkowo wystąpić w hali Zespołu Szkół Samochodowych, która jak się okazuje jest szczęśliwa dla kaliskiego zespołu. Początek meczu jednak nie najlepiej ułożył się dla MKS-u. Kaliszanie przegrali pierwszą kwartę 23:26. Dopiero na trzy minuty przed końcem drugiej kwarty wyszli na prowadzenie 38:37. Ostatecznie pierwsza część meczy zakończyła się prowadzeniem MKS Drogbruk Kalisz 47:41. Po zmianie stron kaliski zespół postawił na twardą obronę, która poskutkowała tym , że prowadzenie kaliskiego zespołu po trzeciej kwarcie wynosiło już 18 punktów. W czwartej kwarcie kaliszanie prowadzili już nawet różnicą 23 punktów. Ostatecznie pokonali utalentowaną młodzież 94:74.

- Trochę bałem się tego meczu. Po poprzednim przegranym meczu z Legią chłopacy wzięli to bardzo do siebie. Widać, że byliśmy spięci, a na początku popełnialiśmy wiele prostych błędów - podsumował trener Piotr Czaska. - Zależało mi na tym, abyśmy w miarę efektownie zagrali. Widać było, że kiedy złapaliśmy luz, to wszystko się układało.

MKS Drogbruk Kalisz zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli za prowadzącą Legią, która szczęśliwie wygrała z Basketem Piła. W sobotę MKS Drogbruk Kalisz podejmować będzie w hali Kalisz Arena ekipę Muszkieterów z Nowe Soli, z którą w poprzedniej kolejce przegrał minimalnie po dogrywce. Początek spotkania o godzinie 16.00.

MKS Drogbruk Kalisz - SMS PZKOSz Consus Władysławowo 94:74 (23:26, 24:15, 22:10, 25:23)

Punkty dla MKS: Mrówczyński 27, Wojciechowski 15, Kołodziej 12, Szymczak 11, Sierański 11, Zyber 10, Galewski 4, Kowalski 4
Punkty dla SMS: K. Majchrzak 21, Kowalczyk 12, Fatz 11, Wieluński 7, B. Majchrzak 7, Kierlewicz 6, Olejniczak 6, Krawczyk 2, Bojanowski 2, Siewruk 0