Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Drogbruk Kalisz udanie rozpoczął walkę w play-off

MKS Drogbruk Kalisz - GTK Gdynia, pierwszy mecz play-off
MKS Drogbruk Kalisz - GTK Gdynia, pierwszy mecz play-off Andrzej Kurzyński (c)
MKS Drogbruk Kalisz udanie rozpoczął walkę w play-off. Kaliski drugoligowiec przed własną publicznością w hali Zespołu Szkół Samochodowych pokonał GTK Gdynia 92:74 i prowadzi w 1:0 w rywalizacji do dwóch zwycięstw.

Początek sobotniego spotkania był wyrównany. Pierwszą kwartę minimalnie wygrał MKS Drogbruk Kalisz 18:17. Druga odsłona, to popis gry zmienników, zwłaszcza Marcina Pławuckiego i Jakuba Kowalskiego, który zaliczył jeden z najlepszych występów w tym sezonie. Kaliszanie na przerwę schodzili prowadząc różnicą 21 punktów.

Po zmianie stron do głosu doszli rywale z Gdyni. Przez cztery minuty pod koniec trzeciej kwarty przy prowadzeniu kaliszan 59:33 rzucili aż 17 punktów z rzędu i prowadzenie MKS-u stopniało do zaledwie dziewięciu "oczek". Ostatecznie ta część gry zakończyła się wynikiem 61:51.

- Niestety historia lubi się powtarzać. Ta trzecia kwarta jest dla nas nieszczęsna od jakiegoś czasu i musimy nad tym popracować - powiedział Łukasz Wojciechowski, kapitan MKS Drogbruk Kalisz. - Za tydzień jedziemy do Gdyni i tam nie będzie już tak łatwo, zwłaszcza, że rywali mogą wspomóc zawodnicy z ekstraklasy.

W czwartej kwarcie MKS wskoczył już na właściwe obroty i ponownie powiększył prowadzenie. Na niespełna cztery i pół minuty przed końcem spotkania MKS Drogbruk Kalisz wygrywał 78:63. Ostatecznie w swoim pierwszym występie w play-off MKS Drogbruk Kalisz pokonał GTK Gdynia 92:74 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzi 1:0.

- Cieszę się, że w meczu z dobrej strony pokazali się rezerwowi. Mam nadzieję, że zespół czuje swoją moc i pojedziemy do Gdyni z chęcią wygrania i mam nadzieję, że wrócimy ze zwycięstwem - mówi Piotr Czaska, szkoleniowiec MKS Drogbruk Kalisz. - Niewątpliwie rewanż będzie trudniejszy i musimy się postarać, aby uniknąć błędów, które jeszcze się nam zdarzają.

Kaliszanie rozegrają rewanżowej spotkanie 23 marca w Gdyni. Jeśli wygrają awansują do finału play-off. W przypadku przegranej, rywalizacja ponownie przeniesie się do Kalisza.

MKS Drogbruk Kalisz- GTK Gdynia 92:74 (18:17, 30:10, 13:24, 31:23)

Punkty dla MKS Drogbruk Kalisz: Mrówczyński 17, Kowalski 14, Wojciechowski 13, Sierański 12, Galewski 10, Pławucki 9, Zyber 7, Kuczyński 6, Kołodziej 4
Punkty dl GTK: Żołnierewicz 21, Grujić 13, Kietliński 12, Lebiedziński 9, Paredes 8, Cielebąk 5, Stefanik 4, Pęksyk 2.